Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Beck podľa Blesku nepresvedčil ITF a hrozia mu dva roky

SITA|28. jan 2006 o 16:50

PRAHA 28. januára (SITA) - Slovenský tenista Karol Beck neuspel podľa českého denníka Blesk pri vypočúvaní pred antidopingovým tribunálom Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne a za pozitívny ...

PRAHA 28. januára (SITA) - Slovenský tenista Karol Beck neuspel podľa českého denníka Blesk pri vypočúvaní pred antidopingovým tribunálom Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne a za pozitívny dopingový test po semifinále Davisovho pohára 2005 s Argentínou mu hrozí dvojročný trest. ITF by mala verdikt podľa Blesku potvrdiť v najbližších dňoch. Už v utorok bude známa nominácia Slovenska na najbližší daviscupový duel 1. kola svetovej skupiny 2006 v Čile (10.-12. 2.) a na nej by sa mala ozrejmiť aj situácia okolo Becka.

Ako je známe, v decembrovom finále Davisovho pohára proti Chorvátsku sa súčasný druhý najlepší tenista Slovenska, 23-ročný Beck napokon nepredstavil, hoci v pôvodnej nominácii na zápas po oficiálnom žrebe ešte figuroval. Hoci sa ako dôvod jeho náhleho stiahnutia z nominácie do dvojhry aj štvorhry uvádzalo zranenie kolena, začali sa množiť špekulácie o jeho údajnom dopingu. Túto "fámu" však Beck niekoľkokrát na oficiálnych tlačových besedách poprel.

Súvisiace články