Pobláznila Ameriku, prirovnávajú ju ku Currymu. Clarková sa stala jednotkou draftu WNBA

Caitlin Clarková na drafte WNBA.
Fotogaléria (10)
Caitlin Clarková na drafte WNBA. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. apr 2024 o 13:35

V marci prekonala 54-ročný rekord univerzitnej NCAA spomedzi mužov i žien.

NEW YORK. Americká basketbalistka Caitlin Clarková sa stala jednotkou tohtoročného draftu zámorskej WNBA. Z prvého miesta si ju vybral klub Indiana Fever.

Dvadsaťdvaročná rozohrávačka dosiaľ pôsobila v univerzitnom tíme Iowa Hawkeyes a je považovaná za jednu z najlepších univerzitných hráčok histórie.

Fotogaléria: Caitlin Clarková sa stala jednotkou draftku WNBA

V marci tohto roka prekonala 54-ročný rekord Petea Maravicha a stala sa najlepšou strelkyňou univerzitnej súťaže NCAA spomedzi mužov i žien.

Zámorské médiá o nej hovoria ako o generačnom talente, ktorý spopularizoval ženský basketbal a jej vplyv na hru prirovnávajú k Stephenovi Currymu.

Očakáva sa, že veľký dosah bude mať aj na WNBA, ktorá štartuje 15. mája.

Indiana sa do play off naposledy prebojovala v roku 2016 a vo vlaňajšej sezóne mala druhú najnižšiu návštevnosť v profilige s priemerom 4066 fanúšikov na zápas.

Ešte pred draftom začali Fever predávať obmedzené množstvo vstupeniek na jednotlivé duely a lístky na stretnutia s Connecticutom a Los Angeles sa vypredali v priebehu niekoľkých hodín. WNBA už naplánovala vysielanie 36 zo 40 zápasov Indiany v národnej televízii.

Samotná Clarková priznala, že pred draftom bola nervózna.

"O tomto momente som snívala od druhého ročníka. Stálo ma to veľa tvrdej práce, veľa vzostupov a pádov. Vždy som však v seba verila. Pred draftom som povedala mame, že si to zaslúžim a preto som na to taká hrdá," citovala Američanku agentúra AFP.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Pobláznila Ameriku, prirovnávajú ju ku Currymu. Clarková sa stala jednotkou draftu WNBA