Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Bartečko vyvracia špekulácie o návrate do Európy, hoci dom v Atlante predal

TASR|30. jún 2003 o 09:08

Atlanta/Kežmarok 30. júna (TASR) - Vedenie hokejového klubu Atlanta Thrashers nepočíta v najbližšej sezóne podľa zámorských médií so slovenským útočníkom ...

Atlanta/Kežmarok 30. júna (TASR) - Vedenie hokejového klubu Atlanta Thrashers nepočíta v najbližšej sezóne podľa zámorských médií so slovenským útočníkom Ľubošom Bartečkom. Rodák z Kežmarku údajne predal v meste dom a má sa vrátiť do Európy. Držiteľ zlata a striebra z majstrovstiev sveta však podobné špekulácie odmieta.

"Nie je to pravda. Čaká ma rokovanie o novom kontrakte a v prípade, že by som sa nedohodol s Atlantou, pôjdem niekde inde. Do Európy sa však rozhodne nechystám," povedal Bartečko, ktorý by v olympijskom meste rád zostal. "V Atlante sa mi páči. Máme mladý a perspektívny tím a prišiel nový tréner. Takže najradšej by som kluby nemenil." Dôvodom špekulácií zámorských médií mohla byť skutočnosť, že Bartečko predal v Atlante dom. "Naozaj som dom predal, ale nie preto, že sa chcem vrátiť domov. Mal som dom ďaleko od tréningovej haly a chcem sa presťahovať bližšie. V kanadských médiách sa často špekuluje a vytvárajú sa fámy."

Rýchly krídelník, ktorý začal kariéru v NHL v St. Louis, odohral v minulej sezóne len 37 zápasov. Prenasledovali ho totiž zranenia zápästia a slabín. "Po tejto stránke to bola moja najhoršia sezóna v kariére. Verím, že som si už smolu vyčerpal," dodal 26-ročný slovenský reprezentant, ktorý sa momentálne na Slovensku pripravuje na nový ročník NHL.

Súvisiace články