Barcelona remizovala s Getafe 2:2 a skomplikovala si cestu za titulom

Ani gól Lionela Messiho nestačil Barcelone na výhru s Getafe.
Ani gól Lionela Messiho nestačil Barcelone na výhru s Getafe. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. máj 2014 o 18:07

Futbalisti FC Barcelona domácou remízou s Getafe prišli o poslednú možnosť bojovať o titul v Primera división.

BARCELONA. Futbalistom FC Barcelona sa po sobotňajšom zápase 36. kola španielskej futbalovej Primera division zase vzdialila šanca na zisk majstrovského titulu, keď na domácom trávniku len remizovali so zachraňujúcim s Getafe 2:2.

Barcelona sa ujala vedenia v 23. minúte, keď prízemný center Daniho Alvesa zužitkoval Lionel Messi.

Getafe však ešte v prvom polčase vyrovnalo, keď po ekvilibristicky zahratom voľnom priamom kope Pabla Sarabiu sa presadil Angel Lafita.

Barca sa v 67. min opäť ujala vedenia po presnom zakončení Alexisa Sancheza z hranice pokutového kopu. Záverečné slovo však mali hostia, ktorí v nadstavenom čase druhým gólom Lafitu vyrovnali na 2:2.

Primera división - 36. kolo

FC Barcelona - Getafe 2:2 (1:1)

Góly: 23. Messi, 67. Sanchez - 37., 90.+2 Lafita. 70.100 divákov.

FC Málaga - Elche 0:1 (0:1)

Gól: 11. G. Rodrigues, ČK: 68. Tono mimo ihriska, 82. Botia (obaja Elche)

Osasuna Pamplona - Celta Vigo 0:2 (0:2)

Góly: 20. a 34. Nolito, 18.299 divákov

Real Valladolid - Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)

Gól: 20. Rukavina, ČK: 72. Pizzi (Espanyol)

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona remizovala s Getafe 2:2 a skomplikovala si cestu za titulom