Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Ani Wozniackej sa nepáči sexizmus vo Wimbledone

SITA|24. jún 2011 o 17:54

Elitné tenistky kritizujú organizátorov Wimledonu.

LONDÝN. Potom, ako americká tenistka Serena Williamsová obvinila vo štvrtok organizátorov turnaja vo Wimbledone, že pri nasadzovaní na centrálny dvorec venujú osobitnú pozornosť mužským hviezdam ako Rafael Nadal či Novak Djokovič, zatiaľ čo pre elitné ženské hráčky zostáva len menej výhodný kurt číslo dva, podporila ju v piatok aj svetová ženská jednotka Dánka Caroline Wozniacka.

Tú organizátori ešte v tomto ročníku nepustili ani na jeden z dvoch hlavných dvorcov All England Tennis Clubu, zatiaľ čo v piatok sa na "centri" predstaví napríklad Slovenka Daniela Hantuchová, či Španiel Feliciano López.

Wozniackej jej "azyl" na kurte č. 2 nevadil až tak ako sestrám Williamsovým, z ktorých Serena označila správanie sa organizátorov za sexizmus, no aj ona by radšej bola v srdci diania, od ktorého má kurt číslo dva predsa len ďaleko.

"Myslím si, že by som si zaslúžila hrať na jednom z väčších dvorcov. Dúfam, že v mojom ďalšom zápase dostanem túto šancu," poznamenala 20-ročná Dánka po postupe do tretieho kola cez Francúzku Virginie Razzanovú, ktorý si vybojovala práve na nepopulárnom spomenutom kurte číslo dva.

Dôvodom na sťažnosti je neoficiálny úzus wimbledonských organizátorov mať v trojici zápasov, ktoré sú každý deň na programe na oboch najväčších dvorcoch, vždy dva mužské duely. Podľa Wozniackej to nie je férové. "Každý chce hrať na centrálnom dvorci či na kurte číslo jeden. Bolo by celkom pekné, keby sa na týchto dvorcoch aspoň počas niektorých dní odohrali po dva ženské zápasy," myslí si Wozniacka, ktorá si je však dobre vedomá tamojšej reality:

"Je to tradícia a tie sa tu menia ťažko. Je to Wimbledon a vy tu chcete hrať. Kde budete hrať, rozhoduje vedenie turnaja. Vy tam len idete a pokúšate sa zvíťaziť. Serena hrala na kurte číslo dva a zvíťazila tam veľakrát, takže si myslím, že by som to mala dokázať aj ja."

Súvisiace články