Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Ak chce byť Hantuchová slovenskou jednotkou, potrebuje finále

(Autor: TASR/AP)
SITA|3. sep 2013 o 16:57

Tridsaťročná tenistka figuruje vo svetovom rebíčku na 48. pozícii, teraz jej neoficiálne v online prepočte patrí 30. miesto.

NEW YORK. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová potrebuje prienik do finále dvojhry žien na grandslamových US Open v New Yorku na to, aby predstihla Dominiku Cibulkovú na poste národnej jednotky k 9. septembru.

Hantuchová má momentálne po dosiahnutí štvrťfinále na konte 1680 bodov. Ak by v stredu uspela medzi najlepšími ôsmimi proti úspešnej z utorňajšieho osemfinálového stretnutia Ivanovičová - Azarenková, dostala by sa na 2080 bodov. Ako finalistka by mala 2580 bodov. Cibulková v pondelok bude mať 2126 bodov.

Tridsaťročná popradská rodáčka Hantuchová figurovala k 26. augustu na 48. pozícii, teraz jej neoficiálne v online prepočte patrí 30. miesto (Cibulkovej 23.).

Niekdajšia päťka hodnotenia Hantuchová ešte môže mierne klesnúť v závislosti od výsledku Talianky Flavie Pennettovej v New Yorku. Hantuchová prevzala post národnej dvojky od Magdalény Rybárikovej (v prepočte aktuálne 35. stupienok). Dávnejšie bola Hantuchová slovenskou jednotkou.

Súvisiace články