Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Do Košíc sa vrátil kanonier, s ktorým naposledy získali titul

Adam Lapšanský v drese HC Košice. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|Publikované 20. jan 2021 o 15:50

Zapadá do filozofie tímu, vraví Šťastný.

KOŠICE. V sezóne 2014/15 získali hokejisti HC Košice zatiaľ svoj posledný majstrovský titul. 

V ofenzíve bol vtedy jednou z opôr útočník Adam Lapšanský. V základnej časti a play off nastrieľal spolu 27 gólov.

O rok neskôr chcel pridať s oceliarmi ďalší titul.  

V priebehu sezóny však dostal disciplinárny trest. Za zákrok na protihráča do hlavy a krku mu bola pozastavená činnosť na štyri mesiace.

„Na odvolanie som čakal pomerne dlho a medzitým som len trénoval. Keď človek nehrá zápasy, tak ho to ubíja a, samozrejme, bez peňazí sa žiť nedá, lebo automaticky po tom treste mi bola ukončená zmluva,“ vravel vtedy Lapšanský.

Pred piatimi rokmi odišiel kvôli trestu

Počas trvania trestu odohral časť sezóny v zámorí. Ozval sa mu tréner Ján Jaš, ktorý pôsobil ako asistent v tíme Indy Fuel.

„Keď sa dozvedel, aký trest som dostal, tak ma kontaktoval a opýtal sa ma, či som voľný a či mám záujem hrať v zámorí," povedal Lapšanský.

Rodák zo Spišskej Novej Vsi súhlasil, hoci ho netešilo, že na dlhší čas bude bez rodiny.

„Bolo pre mňa ťažké odísť, nechať rodinu doma, hlavne môjho syna, ktorý sa nedávno narodil, ale nemal som na výber.“

Po návrate na Slovensko sa zapojil s Košicami rovno do bojov v play off. Nasledujúce sezóny odohral v Poprade, nemeckom Ravensburgu a Karlových Varoch. Vlani pôsobil najskôr v Trenčíne a záver sezóny strávil v Poprade.

Šťastný: Je produktívny, vie skórovať

Aktuálny súťažný ročník odštartoval v tíme Bratislava Capitals.

V 33 zápasoch nazbieral v nadnárodnej súťaži 6 gólov a 7 asistencií.

"Naskytla sa nám príležitosť získať Adama Lapšanského, ktorý má zázemie v Košiciach. Vzhľadom na to, že sa mu narodilo ďalšie dieťa, jeho priorita je byť bližšie k domovu.

Adam je šikovný hráč so vzťahom ku košickému klubu, s ktorým získal aj majstrovský titul. Ide o produktívneho útočníka s dobrým korčuľovaním, ktorý vie skórovať. Naša hra je postavená na pohybe a Adam je typ hráča, ktorý nám zapadá do filozofie tímu," skonštatoval športový riaditeľ a tréner HC Košice Jan Šťastný pre klubový web. 

Lapšanský by sa mal spolu s ďalšou posilou Kanaďanom Émilom Poirierom predstaviť v piatkovom zápase Košíc so Slovanom Bratislava.Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články