Správy

U19 – Slovensko – Gruzínsko 2:2

Reprezentácia do 19 rokov pred zápasom Slovensko – Gruzínsko v Dunajskej Strede (6.9.2024) (Zdroj: SFZ, Autor: Timotej Pavlík)
Tomáš Emrich|6. sep 2024 o 23:07

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – V úvodnom z dvoch medzištátnych prípravných zápasov výberov do 19 rokov remizovali mladí Slováci s rovesníkmi z Gruzínska v MOL Football Academy v Dunajskej Strede 2:2. O góly našej reprezentácie sa postarali v priebehu dvoch minút druhého polčasu Michal Pekelský a Oliver Kubka. Odveta čaká na zverencov trénera Martina Fabuša v nedeľu 8. septembra o 12:00 rovnako v Dunajskej Strede na pôde MOL Football Academy.

V úvode zápasu pohrozil Gruzínec Samushia, ktorého strela tesne minula Joklovu bránu. V 4. minúte našiel pripraveného slovenského brankára svojím pokusom gruzínsky kapitán Geguchadze. V 12. minúte zasahoval Jakub Jokl, keď vyrazil Gvasaliovu strelu. V 25. minúte pohrozili slovenskí reprezentanti, keď Denis Adamkovič opečiatkoval brvno gruzínskej brány. V 32. minúte sa hostia ujali vedenia, keď sa presnou prudkou strelou do horného rohu po individuálnom prieniku presadil Saba Samushia. V závere prvého polčasu ešte chytil pozorný Sauri Adamkovičov pokus a v nadstavenom čase mieril z hranice šestnástky nad Samuel Šarudi.

Štyri minúty po zmene strán to skúšal najskôr nepresne Salia, na opačnej strane zas kryl pokus neúnavného Adamkoviča Mate Sauri. V 66. minúte zvýšili gruzínski futbalisti svoje vedenie, keď sa po prihrávke Gogsadzeho z pravej strany presadil zblízka Vaktang Salia. O tri minúty zakončil po Strakovom centri z priameho kopu vedľa tiesnený Peter Majerčík. V 71. minúte slovenskí mladíci znížili, keď sa obranou Gruzínska preštrikoval Michal Pekelský a presnou strelou rozvlnil sieť. Dve minúty sa naši reprezentanti dočkali vyrovnania, keď sa po nedorozumení v hosťujúcej obrane nemýlil zblízka Oliver Kubka. Dokonať dokonalý obrat mohol v 77. minúte Samuel Haša, ktorý však hlavou trafil len brvno a následne odvrátil loptu do bezpečia gruzínsky obranca Tkeshelashvili. O štyri minúty vyrazil gólman Sauri strelu Dávida Straku a na opačnej strane hracej plochy letel ďalekonosný pokus Samushiu tesne vedľa. V závere stretnutia mohli hostia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď po rýchlom brejku prihral Odikadze Peikrishvilimu, ale navrátivší obranca Adam Lami zabránil súperovi obetavým sklzom v poslednej chvíli v strelení gólu. V nadstavenom čase ešte chytil brankár Jakub Jokl Samushiovu strelu z priameho kopu, a tak sa Slovensko rozišlo s Gruzínskom v úvodnom prípravnom zápase tímov do 19 rokov v pomere 2:2.

Hlas po zápase

Martin FABUŠ (tréner Slovenska U19): „Z pohľadu výsledku 2:2 sme nespokojní. Chceli sme, samozrejme, vyhrať, ale vzhľadom na priebeh, keď sme prehrávali 0:2, by som chcel hráčov pochváliť. Striedajúci hráči priniesli oživenie a v druhej polovici druhého polčasu sa nám podarilo stav vyrovnať. Následne sme mali dve dobré šance strhnúť víťazstvo na našu stranu. V závere sme však mohli po veľkej šanci súpera aj prehrať. Výkon nebol ideálny, ale pozitívne je, že sme si vytvorili dostatok streleckých príležitostí a boli sme nebezpeční aj po štandardných situáciach, ale z pohľadu kvality hry sa musíme zlepšiť.“