Nedobytná pevnosť padla. Nitra vyhrala na Spiši a ujala sa vedenia vo finále

Fotogaléria (22)
Gólová radosť hráčov Nitry v prvom finálovom zápase play off hokejovej Tipos extraligy HK Spišská Nová Ves - HK Nitra (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|19. apr 2024 o 20:24

Spišská Nová Ves prehrala domáci zápas v tohtoročnom play-off.

Tipos extraliga - finále play-off, 1. zápas

HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 22. Valach (Myklucha), 52. Žiak (Burgess, Nellis) – 14. Hrnka (Cotton, Buček), 18. Buček (Gill, Cotton), 42. Newell.

Rozhodovali: Štefik, Žák – Knižka, Stanzel, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Hrnka - Nellis obaja 5+DKZ za bitku presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 4300 (vypredané)

Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Rapáč, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Burgess, Bortňák, Drábek – Džugan, Myklucha, Vandas – Zöld

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš, Kodhaj – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Vitáloš

/stav série: 0:1/

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v prvom finálovom stretnutí play off Tipos extraligy na ľade HK Spišská Nová Ves 3:2.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe už v sobotu 20. apríla opäť v Spišskej Novej Vsi.

Fotogaléria zo zápasu Spišská Nová Ves - Nitra (1. zápas finále, Tipos extraliga)

Spišiaci si vytvorili prvú šancu v 8. minúte, Kerbashian však zblízka neprekonal Aittokallia. V polovici prvej tretiny zahrozili aj hostia, Bubela dvakrát za sebou trafil konštrukciu bránky.

Nitra potom dostala šancu hrať presilovú hru, síce ju nevyužila, ale tesne po nej sa presadil Hrnka.

Hostia zvýšili v 18. minúte, keď už počas početnej výhody Gill našiel krížnou prihrávkou Bučeka, ktorý prekonal Suráka.

Domáci odpovedali už po 105 sekundách druhej časti, Valach od modrej čiary zamieril presne do ľavého horného rohu Aittokalliovej brány.

V 42. minúte sa Nitra dostala späť do dvojgólového náskoku, keď Newell prekvapil Suráka.

Spišiakov vrátil do hry Žiak, ktorý dosiahol len tretí presný zásah v sezóne. Domáci sa snažili v závere vyrovnať, odvolali brankára, ale tretíkrát sa im nepodarilo dostať puk za Aittokallia.

Na konci duelu prišlo ešte k bitke medzi Nellisom a Hrnkom.

Pavúk play-off Tipos extraligy

(Autor: Sportnet)

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nedobytná pevnosť padla. Nitra vyhrala na Spiši a ujala sa vedenia vo finále