Carlos Rodriguez

Španielsko

Ineos Grenadiers

+ 10 s

LEYSIN. Ekvádorský cyklista Richard Carapaz triumfoval v kopcovitej 4. etape pretekov Okolo Romandie.

Tridsaťročný jazdec tímu EF Education-EasyPost došiel do cieľa s časom 4:06:03 hodiny, tesne pred Florianom Lipowitzom z Bora-Hansgrohe.

Pódium doplnil Španiel Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers), ktorý vystriedal na čele celkového poradia svojho krajana Juana Ayusa.

Ayuso, ktorý v sobotu patril medzi najväčších favoritov, sa umiestnil na 11. priečke so stratou 44 s na víťaza.

V tabuľke priebežného poradia klesol na 5. miesto s 27-sekundovým mankom. Záverečná 5. etapa bola na programe v nedeľu od 12.20 h.