Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Vanek sa dohodol s Buffalom na 3-ročnej zmluve

TASR|4. sep 2004 o 01:45

Buffalo 3. septembra (TASR) - Rakúsky hokejový útočník a jeden z objavov majstrovstiev sveta 2004 v Česku Thomas Vanek sa v piatok dohodol s predstaviteľmi ...

Buffalo 3. septembra (TASR) - Rakúsky hokejový útočník a jeden z objavov majstrovstiev sveta 2004 v Česku Thomas Vanek sa v piatok dohodol s predstaviteľmi klubu NHL Buffalo Sabres na trojročnom kontrakte, ktorého hodnota sa blíži platovému stropu pre nováčikov súťaže (1,19 milióna amerických dolárov).

Vanek strávil uplynulé dve sezóny na farme v Minnesote, kde dokázal nazbierať obdivuhodných 57 gólov a 56 asistencií. "Konečne som dostal zmluvu, akú som čakal. Som šťastný a nesmierne potešený návrhom vedenia Buffala. Ťažko sa mi však bude lúčiť s Minnesotou, na druhej strane mám pred sebou príležitosť rozvinúť svoju hokejovú kariéru," vyhlásila päťka minuloročného vstupného draftu. "Thomas je jedinečný talent a podľa nás je už dostatočne pripravený na svoj ďalší veľký krok - nastúpiť v NHL," pochválil 20-ročného krídelníka generálny manažér šabieľ Darcy Regier.

Hokejista s českými koreňmi reprezentoval Rakúsko na tohtoročnom svetovom šampionáte v Prahe a Ostrave, kde svojej krajine dopomohol skvelými výkonmi k cenným remízam so Švajčiarskom (4:4) a neskorším šampiónom Kanadou (2:2). V šiestich zápasoch MS 2004 si pripísal celkovo 7 bodov za 2 góly a päť asistencií.

Súvisiace články