Top 23 hráčov do 23 rokov: Rebríček vedie Makar, dostal sa doň i Čech Nečas

Oh My Hockey|11. okt 2021 o 10:16

Ste pripravení na dávku kontroverzie?

Ak by ste chceli vytvoriť akýkoľvek rebríček, nikdy sa nenájde taký, s ktorým by súhlasili všetci. Za to riziko to ale stojí. A my sme sa s vervou chopili nápadu zoradiť TOP 23 pod 23.

Piati redaktori Oh my Hockey vytvorili svoje osobné rebríčky najlepších hráčov do 23 rokov, a potom ich podľa bodovania spojili. Ak bol hráč v niektorom z individuálnych rebríčkov prvý, dostal 23 bodov, ak druhý, 22, a takto to pokračovalo.

Boli iba dve podmienky. Po prvé, berieme hráčovu výkonnosť v tomto momente. Po druhé, najstarší hráč v rebríčku mohol byť narodený 1.1.1998, no najstaršia "98-čka" v NHL je Josef Kořenář, narodený až 30. januára toho roku.

Jednotlivé rebríčky blogerov si budete môcť pozrieť v priebehu čítania článku. Začneme zhurta - Samuelom Girardom. Mohol byť vyššie? Iste. Lenže my sme si povedali, že necháme rozhodnúť matematiku a do finálneho poradia už nebudeme zasahovať.

Nech sa páči, tu je top 23 hráčov do 23 rokov v súčasnej NHL.

23. Samuel Girard

23. priečku v našom rebríčku najlepších hráčov do 23 rokov obsadil Samuel Girard. O rok už pre vek nebude môcť byť zaradený do zoznamu. Kanadský bek v službách Colorada Avalanche patrí medzi mimoriadne produktívnych obrancov, v minulej sezóne ho zo zadákov tímu Avalanche prekonal iba Cale Makar.
(Počet bodov: 21)

Zdroj obrázku: NHL.com

22. Alexis Lafrenière

Jednotku draftu 2020 čaká druhá sezóna v NHL. Prechod z juniorky do najlepšej súťaže sveta nie je nikdy ľahký, o čom sa presvedčil na vlastnej koži. Prvý ročník zakončil s 21 (12+9) bodmi v 56 dueloch, v druhej sezóne na ňom budú nalepené oči celého hokejového sveta. Potvrdí, že je spomedzi hráčov z draftu 2020 skutočne najlepší?
(Počet bodov: 24)

Zdroj obrázku: NHL.com

21. Clayton Keller

Na produktívnom forvardovi stojí útočný potenciál Arizony Coyotes. Keller sa v sezóne 2020/21 stal štvrtým najproduktívnejším hráčom tímu a očakávame od neho prebratie ešte väčšej zodpovednosti, zvlášť po odchode Conora Garlanda.
(Počet bodov: 24)

Zdroj obrázku: NHL.com

20. Martin Nečas

Česi a Slováci už nemajú toľko mladých pušiek, o čom svedčí aj tento rebríček. V ňom si svoje miesto našlo len jedno meno - Martin Nečas. 22-ročný rodák z Nového Města na Morave vlani dokázal, že do NHL nepochybne patrí. "Prekliatie druhej sezóny" sa ho netýkalo, veď pozbieral 41 (14+27) bodov v 53 dueloch.
(Počet bodov: 29)

Zdroj obrázku: NHL.com

OSOBNÝ REBRÍČEK ŠIMONA ČOPA:

 1. Cale Makar
 2. Elias Pettersson
 3. Adam Fox
 4. Quinn Hughes
 5. Andrej Svečnikov
 6. Jakob Chychrun
 7. Patrik Laine
 8. Trevor Zegras
 9. Miro Heiskanen
 10. Jason Robertson
 11. Jack Hughes
 12. Nick Suzuki
 13. Kirby Dach
 14. Rasmus Dahlin
 15. Nico Hischier
 16. Brady Tkachuk
 17. Clayton Keller
 18. Michail Sergačov
 19. Samuel Girard
 20. Pierre-Luc Dubois
 21. Martin Nečas
 22. Cole Caufield
 23. Jeremy Swayman

19. Pierre-Luc Dubois

Ak by tento rebríček vznikal vlani, zrejme by bol Pierre-Luc Dubois o dosť vyššie. Po trucovaní v Columbuse, sporoch s trénerom Tortorellom a trejde do Winnipegu sme však sledovali vymeneného Duboisa. Po troch vydarených ročníkoch mal naďalej stúpať, avšak za celú sezónu zaknihoval iba 21 (9+12) bodov v 46 stretnutiach. Napriek tomu v ňom driemu neuveriteľné schopnosti, na ktoré sa nemôže zabúdať.
(Počet bodov: 30)

Zdroj obrázku: NHL.com

18. Cole Caufield

Hot take blogu Oh my Hockey? Cole Caufield na 18. priečke! V NHL má za sebou len 10 zápasov základnej časti a 12 vo vyraďovacích bojoch, ale ukázal, že dominancia v univerzitnej NCAA nebola náhodná. Prechod sa mu podaril, produktívnejší než on boli počas play-off len dvaja jeho spoluhráči - Nick Suzuki a Tyler Toffoli. A to má stále iba 20 rokov!
(Počet bodov: 31)

Zdroj obrázku: NHL.com

17. Nico Hischier

Hischier zažil prvú sezónu ako kapitán. Bohužiaľ mu ju skrátilo zranenie, pre ktoré odohral len 21 zápasov so ziskom 11 (6+5) bodov. Vo švajčiarskom útočníkovi drieme kombinácia talentu, šikovnosti a zodpovednej hry. Je trochu nenápadný, jeho výkony nekričia do sveta, ale právom sa stal kapitánom New Jersey Devils.
(Počet bodov: 34)

Zdroj obrázku: NHL.com

16. Kirby Dach

Aj tu musíme konštatovať: Škoda zranenia. Kirby Dach musel pre problémy so zápästím vynechať viac než polovicu základnej časti, preto sa jeho zaradenie na šestnáste miesto môže zdať ako slepý výstrel. Lenže prichádza nový ročník a Dach doteraz ani raz nesklamal. Aj preto je horúcim adeptom na prelomovú sezónu.
(Počet bodov: 36)

Zdroj obrázku: NHL.com

OSOBNÝ REBRÍČEK SAMUELA GREGU:

 1. Cale Makar
 2. Adam Fox
 3. Elias Pettersson
 4. Andrej Svečnikov
 5. Jakob Chychrun
 6. Quinn Hughes
 7. Rasmus Dahlin
 8. Brady Tkachuk
 9. Nick Suzuki
 10. Miro Heiskanen
 11. Jason Robertson
 12. Jack Hughes
 13. Cole Caufield
 14. Alexis Lafreniere
 15. Trevor Zegras
 16. Clayton Keller
 17. Martin Nečas
 18. Spencer Knight
 19. Samuel Girard
 20. Jesse Puljujärvi
 21. Pierre-Luc Dubois
 22. Patrik Laine
 23. Nico Hischier

15. Michail Sergačov

Obranca Tampy Bay Lightning je často porovnávaný so Slovákom Erikom Černákom. Obaja sú mladými esami defenzívy obhajcu Stanleyho pohára a obaja v nej hrajú dôležitú a špecifickú rolu. Sergačov veľmi platným spôsobom podporuje nebezpečný útok mužstva. V 56 zápasoch poslednej základnej časti si pripísal rovných 30 (4+26) bodov.
(Počet bodov: 38)

Zdroj obrázku: Dave Sandford/NHLI via Getty Images

14. Patrik Laine

Laine patrí medzi hráčov, čo by na poslednú sezónu najradšej zabudli. Fínsky snajper zaknihoval biednych 21 bodov a ešte biednejších 10 gólov, ak počítame jeho zápasy v drese Columbusu. Napriek tomu sme jeho nový kontrakt na rok s platom 7,5 milióna ohodnotili veľmi pozitívne. 23-ročný forvard potrebuje nové nabudenie a hoci vlani patril medzi sklamania, stále je to hráč s potenciálom priblížiť sa hranici 50 gólov za sezónu.
(Počet bodov: 49)

Zdroj obrázku: NHL.com

13. Brady Tkachuk

Podľa niekoho preceňovaný, podľa iného podceňovaný. Skrátka kontroverzný. Aj Brady Tkachuk už dorastá do drzej hviezdy kalibru svojho brata, čo sa prejavuje aj v momentálnych rokovaniach o novom kontrakte. 22-ročný krídelník je produktívny a tvrdý hokejista, stvorený na play-off, kde zatiaľ ešte nehral. Fanúšikovia jeho tímu ho milujú, ostatní zas nenávidia.
(Počet bodov: 51)

Zdroj obrázku: NHL.com

12. Rasmus Dahlin

Celkový obraz Rasmusa Dahlina dosť podkopáva skutočnosť, že hrá v suverénne najhoršom mužstve poslednej sezóny, v Buffale. Sabres by aj v budúcej sezóne mali plniť rolu fackovacieho panáka, nevedno, ako sa s tým popasuje Dahlin. Švéd má potenciál vyrásť v hviezdu súťaže, no v minulej sezóne sa jeho výkony - spoločne s výkonmi celého tímu - prepadli.
(Počet bodov: 56)

Zdroj obrázku: NHL.com

11. Nick Suzuki

Nickovi Suzukimu za jeho vystúpenia počas prvých dvoch sezón v NHL naozaj nie je čo vyčítať. 22-ročný Kanaďan bol ústrednou postavou vlaňajšieho ťaženia Montrealu Canadiens do finále Stanley Cupu. Dokonca sa stal najproduktívnejším hráčom porazeného finalistu a so 16 bodmi celkovo šiestym najproduktívnejším hráčom celého play-off.
(Počet bodov: 59)

Zdroj obrázku: The Athletic

OSOBNÝ REBRÍČEK JAKUBA HROMADU:

 1. Cale Makar
 2. Adam Fox
 3. Elias Pettersson
 4. Andrej Svečnikov
 5. Trevor Zegras
 6. Quinn Hughes
 7. Patrik Laine
 8. Cole Caufield
 9. Pierre-Luc Dubois
 10. Alexis Lafreniere
 11. Jack Hughes
 12. Martin Nečas
 13. Jason Robertson
 14. Nick Suzuki
 15. Jakob Chychrun
 16. Brady Tkachuk
 17. Tim Stützle
 18. Ty Smith
 19. Kaapo Kakko
 20. Kirby Dach
 21. Rasmus Dahlin
 22. Josh Norris
 23. Jordan Kyrou

10. Jason Robertson

Pred sezónou 2020/21 od Robertsona asi nikto nečakal galapredstavenie, vďaka ktorému ako jediný reálne konkuroval Rusovi Kirillovi Kaprizovovi v boji o Calder Trophy. Forvard Dallasu Stars ukončil ročník so 45 (17+28) bodmi v 51 zápasoch. Výborne si počínal aj z pohľadu analytických ukazovateľov, preto sa dá predpokladať, že sme videli zrod hviezdy "hviezd" z Dallasu.
(Počet bodov: 60)

Zdroj obrázku: NHL.com

9. Miro Heiskanen

Toto je moment, keď sa o slovo hlási mimoriadne výnimočná generácia mladých bekov. Najlepšia desiatka hráčov do 23 rokov číta až päť obrancov, prvým z nich je Fín Miro Heiskanen. Má len 22 rokov, no už počas play-off 2020 presvedčil, že je veľmi výnimočným hráčom, a manažment mu štedro nadelil 8 450 000 dolárov ročne. Patrí medzi najlepších obrancov ligy v prechodovej fáze, ak dokáže vylepšiť svoju hru ako celok, pokojne sa môže jedného dňa môže zaradiť ešte vyššie.
(Počet bodov: 62)

Zdroj obrázku: NHL.com

8. Jack Hughes

Pred ročníkom 2020/21 vyhlasoval, že je pripravený sa posunúť o úroveň vyššie. Pilne pracoval na svojej hre, čo sa začalo prejavovať na ľade. 20-ročný forvard predstavuje nálož talentu, ktorá čaká na odistenie. 31 bodov z minulej sezóny by mal hravo prekonať, k čomu mu možno pomôže i Tomáš Tatar, najskúsenejší útočník "diablov". Potenciál Hughesa je enormne vysoký.
(Počet bodov: 63)

Zdroj obrázku: thehockeywriters.com

7. Trevor Zegras

Nemôžeme sa dočkať, kým vstúpi na ľad a stane sa pravidelnou súčasťou NHL. Zegrasa sme možno zaradili privysoko, koniec koncov, aj jeho radíme medzi naše hot takes. V NHL do dnešného dňa odohral iba 24 stretnutí, ale príprava na nový ročník nasvedčuje tomu, že nebude trvať dlho, a vyvinie sa do postavenia hviezdy súťaže. Anaheim Ducks by mali okolo neho postaviť nové úspešné mužstvo.
(Počet bodov: 64)

Zdroj obrázku: ocregister.com

OSOBNÝ REBRÍČEK DANIELA VÁGNERA:

 1. Cale Makar
 2. Michail Sergačov
 3. Elias Pettersson
 4. Adam Fox
 5. Jason Robertson
 6. Quinn Hughes
 7. Andrej Svečnikov
 8. Trevor Zegras
 9. Nick Suzuki
 10. Miro Heiskanen
 11. Brady Tkachuk
 12. Jakob Chychrun
 13. Samuel Girard
 14. Rasmus Dahlin
 15. Nico Hischier
 16. Jeremy Swayman
 17. Kirby Dach
 18. Josh Norris
 19. Martin Nečas
 20. Jack Hughes
 21. Maxime Comtois
 22. Cole Caufield
 23. Quinton Byfield

6. Jakob Chychrun

23-ročný kanadský obranca hrá v Arizone, kde nie je ťažké unikať svetlám reflektorov. Aj z toho dôvodu je podceňovaný. Pre "kojotov" má cenu zlata a po odchode Olivera Ekmana-Larssona sa definitívne stáva ich zadákom číslo jeden. Minulá sezóna len potvrdila jeho kvality. S 18 gólmi ovládol streleckú tabuľku obrancov, celkovo si pripísal 41 bodov.
(Počet bodov: 78)

Zdroj obrázku: NHL.com

5. Quinn Hughes

Ak bol Heiskanen označený za jedného z najlepších bekov v prechodovej fáze, Quinn Hughes je možno tým úplne najlepším na svete. Jeho prínos pre ofenzívu Vancouveru Canucks bude opäť nesporný a kľúčový, no otáznikom je jeho hra v obrane. Quinn má napriek tomu potenciál zlepšiť aj túto stránku svojej hry a zmeniť sa na jedného z každoročných kandidátov na Norris Trophy.
(Počet bodov: 86)

Zdroj obrázku: NHL.com

4. Andrej Svečnikov

Ruského útočníka preslávil lakrosový gól, ale skrýva sa v ňom oveľa viac než jeden trik. Jeho produktivita v minulej sezóne poklesla na 42 (15+27) bodov v 55 zápasoch, ale to nie je dôvod pre jeho podceňovanie. Forvard Caroliny Hurricanes je brilantný vo vytváraní šancí, keď je na ľade, o nebezpečenstvo pred protivníkovým bránkoviskom je okamžite postarané. Vylepšiť efektivitu a bude hotovo.
(Počet bodov: 93)

Zdroj obrázku: Sportsnet

OSOBNÝ REBRÍČEK SAMUELA TIRPÁKA:

 1. Cale Makar
 2. Adam Fox
 3. Jack Hughes
 4. Jakob Chychrun
 5. Miro Heiskanen
 6. Elias Pettersson
 7. Andrej Svečnikov
 8. Rasmus Dahlin
 9. Nico Hischier
 10. Kirby Dach
 11. Patrik Laine
 12. Quinn Hughes
 13. Maxime Comtois
 14. Michail Sergačov
 15. Clayton Keller
 16. Pierre-Luc Dubois
 17. Nick Suzuki
 18. Brady Tkachuk
 19. Tim Stützle
 20. Trevor Zegras
 21. Jason Robertson
 22. Martin Nečas
 23. Joel Farabee

3. Elias Pettersson

V našich očiach najlepší útočník do 23 rokov. Švédsky forvard v službách Vancouveru Canucks len nedávno podpísal trojročný bridge s platom 7 350 000 ročne. Je najlepším hráčom "kosatiek", preto si vravíme, že zaslúžene. Vlani ho trápili zdravotné patálie, pre ktoré nastúpil len do 26 stretnutí. Rok predtým, teda v sezóne 2019/20, však patril medzi herne najlepších hráčov NHL a v 68 dueloch zaznamenal 66 (27+39) bodov.
(Počet bodov: 103)

Zdroj obrázku: NHL.com

2. Adam Fox

Že prekliatie druhej sezóny? S tým si 23-ročný bek vytrel... doplňte si, čo chcete. Najlepšie to však vysloví jeho Norris Trophy. Najlepší obranca minulého ročníka vhupol do tejto roly tak rýchlo, že bol a je podceňovaný. Trvalo dlhšie, kým si ho v súvislosti s prestížnou individuálnou trofejou všimla širšia hokejová verejnosť. Svoje nedostatky dokáže brilantne eliminovať silnými stránkami. Newyorskí Rangers ho našli až na 66. pozícii draftu 2016. Nuž, poklady bývajú zakopané hlboko.
(Počet bodov: 107)

Zdroj obrázku: NHL.com

1. Cale Makar

Najlepší hráč do 23 rokov v súčasnej NHL? Cale Makar, dámy a páni! Na prvú priečku ho vo svojich rebríčkoch dali všetci piati redaktori blogu Oh my Hockey. 22-ročný Kanaďan odohral len dve plné sezóny v NHL, no stihol vyhrať Calder Trophy, byť nominovaný na Norris Trophy i zaradený do prvého All-Star tímu sezóny. V minulej sezóne pozbieral v 44 dueloch rovnaký počet bodov. Na jeho hru je radosť sa pozerať. Ohľadom prvého miesta skrátka nemáme pochybnosti. Patrí bekovi Colorada Avalanche, ktorý sa hviezdou dokázal stať za extrémne rýchlu dobu.
(Počet bodov: 115)

Zdroj obrázku: NHL.com
Nachádzate sa tu: