Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Španieli 20 rokov v kvalifikáciach MS neprehrali

Vicente del Bosque. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. okt 2013 o 10:47

Zatiaľ postúpilo 21 krajín. Aj desiate majstrovstvá sveta za sebou budú so španielskou účasťou

ALBACETE. Majstrovstvá sveta 2014 vo futbale nebudú bez obhajcov titulu. Španieli si poistili postup do Brazílie v poslednom možnom termíne, po utorňajšom víťazstve 2:0 nad Gruzínskom platí, že v kvalifikácii na svetové šampionáty neprehrali už 20 rokov.

V tabuľke I-skupiny im vytrvalo šliapali na päty Francúzi, ktorí nazbierali o tri body menej a čaká ich baráž.

Del Bosque: Sťažujú nám úlohu

Španielsko nebude chýbať na desiatom záverečnom turnaji majstrovstiev sveta v sérii.

"Môže to vyzerať ako rutinná záležitosť, ale nie je to ľahká súťaž," povedal tréner Vicente Del Bosque.

"Mali sme svoje problémy, ale vyriešili sme ich víťazstvom v Paríži a v nasledujúcich zápasoch. Víťazstvo v skupine má svoju cenu. Nie je to nič ľahké, pretože naši súperi urputne bránia a sťažujú nám úlohu. Našou devízou je držanie lopty a trpezlivosť."

Od roku 1962 a triumfu Brazílie sa žiadnej krajine nepodarilo obhájiť titul majstrov sveta.

Poznáme 21 postupujúcich

V súčasnosti je známych už 21 krajín s miestenkou na budúcoročné majstrovstvá sveta vo futbale v Brazílii (12. júna - 13. júla 2014), kde sa predstaví dovedna 32 tímov. Tu je ich zoznam:

Brazília (organizátor), Japonsko, Austrália, Irán, Kórejská republika (postup z ázijskej kvalifikácie /AFC/), Argentína, Kolumbia, Čile, Ekvádor (postup z juhoamerickej kvalifikácie /CONMEBOL/), USA, Kostarika, Honduras (postup z kvalifikácie Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti /CONCACAF/), Taliansko, Holandsko, Nemecko, Belgicko, Švajčiarsko, Bosna a Hercegovina, Rusko, Anglicko, Španielsko (postup z európskej kvalifikácie)

Súvisiace články