Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Sergej Bubka vyhral prvú grandslamovú dvojhru

Sergej Bubka (Autor: TASR)
SITA|31. aug 2011 o 10:49

Bubka sa chce po US Open posunúť bližšie k splneniu svojho cieľa - dostať sa do elitnej stovky.

NEW YORK. Slávne meno fenomenálneho ukrajinského žrdkára Sergeja Bubku sa zásluhou jeho syna hlbšie usadzuje v povedomí tenisových odborníkov a fanúšikov. Dvadsaťštyriročný potomok atletického velikána v utorok zložil svoju tenisovú maturitu - vyhral svoj prvý zápas v hlavnej súťaži dvojhry na grandslamovom turnaji.

Na newyorskom US Open postúpil do druhého kola po víťazstve nad Rakúšanom Andreasom Haiderom-Maurerom 6:3, 6:2, 3:6, 6:4. Kvalifikanta čaká v ďalšej fáze hráč iného kalibru - jedenásty nasadený Jo-Wilfried Tsonga z Francúzska.

"Najmä po psychickej stránke to bol môj najlepší výkon," povedal tenista spoliehajúci sa najmä na svoj delový servis. V montrealskej kvalifikácii na Rogers Cup mu namerali pri pokazenom podaní 252 km/h, čo by bol nový rekord na úrovni ATP. "Veľmi zlé. Rád by som mal ten rekord," nezaprel gény syn 35-násobného svetového rekordéra v skoku o žrdi.

V dueli proti Haiderovi-Maurerovi Bubka ešte cítil praskanie v ušiach, vraj ide o dozvuky automobilovej nehody, pri ktorej bol v júli minulého roku aj jeho vtedajší tréner Tibor Tóth. Ten bude stáť 16. - 18. septembra v bratislavskom zápase 2. kola play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára na druhej strane barikády.

Prostredníctvom kvalitného výsledku na US Open sa 207. hráč svetového rebríčka chce posunúť bližšie k splneniu svojho cieľa - dostať sa do elitnej stovky. V ceste mu stojí Tsonga, s ktorým v tomto roku prehral v Dauhe 2:6, 4:6.

"Nemám čo stratiť. V Dauhe ani jeden z nás nehral žiaden veľký tenis. Odvtedy sa veci zmenili. Jo je vo forme a to isté môžem povedať aj o sebe," vyhlásil Bubka.

Súvisiace články