Schmiedlová po ôsmich výhrach neuspela, prehrala so Stosurovou

Po víťazstve na turnaji v Bukurešti neuspela Karolína Schmiedlová v Bad Gasteine v semifinále. (Autor: Ilustračné - TASR/AGERPRES)
TASR|25. júl 2015 o 17:28

Minulý týždeň vyhrala turnaj v Bukurešti. V Bad Gasteine sa dostala až do semifinále. Skvelú sériu Karolíny Schmiedlovej zastavila až Austrálčanka Samantha Stosurová.

BAD GASTEIN - semifinále

(dotácia 250 000 USD, antuka)

Samantha Stosurová (2-Aust.) - Karolína Schmiedlová (7-SR) 6:1, 7:5

/za 90 minút/

BAD GASTEIN. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová prehrala v semifinále turnaja WTA v rakúskom Bad Gasteine. Ako siedma nasadená hráčka podľahla turnajovej dvojke Austrálčanke Samanthe Stosurovej 1:6 a 5:7.

Duel trval deväťdesiat minút.

Schmiedlová nezopakuje minulotýždňový triumf na turnaji WTA v Bukurešti. Po ňom sa stala premiérovo slovenskou singlovou jednotkou.

V semifinále Slovenke nevyšiel prvý set podľa predstáv. Od stavu 1:1 prehrala päť hier za sebou. A za tridsaťtri minút stratila dejstvo v pomere 1:6.

V druhom sete viedla rýchlo 3:0 a neskôr aj 5:2. Koncovka opäť patrila jednoznačnej Stosurovej.

Slovenka za účasť v elitnom kvartete získala stodesať bodov do svetového rebríčka a prémiu 11.500 amerických dolárov.

Stosurová sa vo finále stretne s úspešnejšou z druhého semifinále medzi Taliankami Sarou Erraniovovou a Karin Knappovou.