Rusedski by proti Slovákom už nehral, v sobotu ukončil kariéru

SITA|8. apr 2007 o 11:43

BIRMINGHAM 8. apríla (SITA, AP) - Greg Rusedski v sobotu ukončil svoju tenisovú kariéru. Tridsaťtriročný rodák z kanadského Montrealu, ktorý však na dvorcoch reprezentoval od roku 1995 Veľkú Britániu, ...

BIRMINGHAM 8. apríla (SITA, AP) - Greg Rusedski v sobotu ukončil svoju tenisovú kariéru. Tridsaťtriročný rodák z kanadského Montrealu, ktorý však na dvorcoch reprezentoval od roku 1995 Veľkú Britániu, sa rozlúčil s aktívnou činnosťou i fanúšikmi sobotňajším víťazstvom vo štvorhre v Birminghame. Spolu s Jamiem Murrayom, mladším bratom známejšieho Andyho, si v rámci stretnutia 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny poradili s holandským párom Robin Haase, Rogier Wassen. Briti postúpil do septembrových duelov o účasť vo svetovej skupine ročníka 2008 a sú možným súperom Slovenska.

"Tento zápas bol mojím posledným. Rozhodol som sa už na začiatku roka, ale nechcel som to dávať na vedomie skôr ako zdoláme Holanďanov. Zverejnenie môjho odchodu v predstihu by len zbytočne odpútavalo pozornosť od podstatnej veci - našej snahy postúpiť do baráže. Veľmi som túžil odohrať ešte aspoň jeden zápas pred domácim publikom a teraz môžem spokojne skončiť. Ďakujem všetkým priaznivcom za podporu počas celých tých trinástich rokov, čo som bol členom daviscupového tímu. Ďakujem Jamiemu, že dnes na kurte zabral aj za mňa. Pôvodne som uvažoval, že skončím až po Wimbledone, a tá myšlienka ma vnútri stále pokúšala, hovorí sa však, že v najlepšom treba odísť. Cítim to tak, že som dnes vydal zo seba všetko, ale ani to všetko už nestačí a pomaly by už nebolo čo odovzdávať. Najdôležitejšia je teraz pre mňa už len moja rodina," rozhovoril sa finalista US Open 1997, ktorý vtedy vo Flushing Meadows podľahol Austrálčanovi Patrickovi Rafterovi. Po tomto výsledku sa v októbri ocitol v rebríčku ATP Entry pre nasadzovanie na štvrtom mieste, čo bolo jeho maximom.

Držiteľ 15 singlových trofejí na okruhu ATP sa od soboty môže naplno venovať manželke Lucy a dcérke Scarlett, ktorá v januári dovŕšila jeden rok. "Greg urobil pre britský tenis veľmi veľa a často bol tunajšími fanúšikmi podceňovaný. Fakt, že to dotiahol až do finále US Open, nezaznamenal v Anglicku taký veľký ohlas, aký by si zaslúžil. Ľudia by ocenili len jeho úspech vo Wimbledone, ale neuvedomujú si, ako musel tvrdo pracovať, aby sa stal svetovou štvorkou," uviedol kapitán britského daviscupového tímu John Lloyd.

Nachádzate sa tu: