Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Rozhodca Igor Šramka sa teší do Portugalska

Sportnet|8. jún 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Meno Igora Šramku je v mysliach futbalových fanúšikov už trvalo spojené najmä s Portugalskom. Asistenta rozhodcu preslávilo semifinále majstrovstiev Európy v roku 2000, keď jeho signalizácia ruky Abela Xaviera v pokutovom území znamenala, ..

BRATISLAVA - Meno Igora Šramku je v mysliach futbalových fanúšikov už trvalo spojené najmä s Portugalskom. Asistenta rozhodcu preslávilo semifinále majstrovstiev Európy v roku 2000, keď jeho signalizácia ruky Abela Xaviera v pokutovom území znamenala, že hlavný arbiter Rakúšan Gžnter Benkö zmenil svoje pôvodné rozhodnutie a prisúdil výhodu pokutového kopu pre Francúzov. To všetko sa odohralo v 117. minúte zápasu a premenená penalta Zidana posunula do finále Francúzsko.

Práve na Šramku sa zniesla po jeho verdikte, ako i hneď po zápase hlavná vlna prejavov nevôle portugalských futbalistov. Štyri roky po inkriminovanom prípade je všetko zabudnuté a Igor Šramka sa pokojne pripravuje na odchod práve do Portugalska, ktoré je organizátorom tohtoročných ME.

"Na šampionát som sa pripravoval podobne ako na iné vrcholné podujatia. Pred odchodom necítim žiadny strach, myslím si, že staré rany sú už zahojené. Do Portugalska sa veľmi teším, na druhej strane je mi ľúto, že to bude môj posledný veľký turnaj. O rok budem mať 45 rokov a vyradia ma z listiny medzinárodných rozhodcov," povedal I. Šramka, ktorý si s Portugalcami veľa vysvetlil už na MS 2002 v Kórejskej republike a Japonsku, kde stál na čiare v dueli Portugalsko - Poľsko. Jeden z Portugalcov mu vtedy dokonca daroval dres.

Na Iberskom polostrove bude štyridsaťštyriročný asistent pôsobiť spolu s kolegami Ľubošom Micheľom a Martinom Balkom. Zajtra odlieta táto trojica arbitrov do strediska Espinho na okraji Porta, kde budú ubytovaní všetci rozhodcovia.

"Vo štvrtok máme spoločné stretnutie, kde sa dozvieme program a nomináciu na prvých dvanásť stretnutí. Igor Šramka ide do Portugalska prvý raz v živote. "Štadióny, kde sa bude hrať, som videl na videoprojekcii. Sú to všetko moderné stánky, kde sa všetko zameriava na pohodlie diváka. Okrem futbalu je, samozrejme, veľa priestorov upravených aj na komerčné služby. Futbal, to je dnes biznis." (sita)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša