Rivalita najlepších tenistiek posúva dopredu obidve

Viktoria Azarenková
Viktoria Azarenková (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš|19. aug 2013 o 21:21

Azarenková zdolala vo finále v Cincinnati Serenu Williamsovú, po prehranom prvom sete začala hrať agresívnejšie.

BRATISLAVA. Hoci mala Victoria Azarenková so Serenou Williamsovou nepriaznivú bilanciu 2:12 a v nedeľňajšom finále turnaja v Cincinnati so svetovou jednotkou prehrala prvý set 2:6, nakoniec sa po zápase radovala bieloruská tenistka. V ďalších dvoch setoch zvíťazila 6:2 a 7:6 (6).

„Je to pre mňa veľké víťazstvo,“ povedala pre portál wtatennis.com rodáčka z Minska. „Dôležité bolo, že po prvom som zostala pozitívne naladená. Zmenila som hru, chytila som začiatky setov.“

Svetová dvojka Azarenková vyhrala po Australian Open a Dohe svoj tretí tohtoročný titul, celkove už sedemnásty - šestnásť má na tvrdom povrchu a len v Marbelle 2011 triumfovala na antuke. Azarenková zvíťazila v tejto sezóne nad S. Williamsovou vo dvoch z troch zápasov, zdolala ju aj vo finále v Dohe.

„Victoria predviedla veľmi dobrý výkon,“ ocenila Serena Williamsová súperku. „Po prvom sete hrala agresívnejšie, to prinieslo obrat vo vývoji.“

Napriek výsledku z Cincinnati považuje Azarenková Serenu za hlavnú favoritku nadchádzajúcom US Open. Začne sa v pondelok.

Jednotka a dvojka rebríčka si na dvorci nič nedarujú, pre Serenu Williamsovú je Azarenková najťažšou súperkou.

„Je dobré mať niekoho, kto vie hrať tvrdo a biť sa o výsledok. Je to zdravá rivalita,“ doplnila Američanka. „Ak nie sme na rovnakom turnaji, Victorii vždy držím palce. Na kurte je to veľká bojovníčka a je aj dobrý človek.“