Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Petrovický sa dohodol s Atlantou, súd nebude

TASR|5. aug 2004 o 07:33

Atlanta 5. augusta (TASR) - Slovenský hokejista Ronald Petrovický sa s Atlantou Thrashers dohodol na pokračovaní spolupráce v NHL, detaily faxom potvrdeného ...

Atlanta 5. augusta (TASR) - Slovenský hokejista Ronald Petrovický sa s Atlantou Thrashers dohodol na pokračovaní spolupráce v NHL, detaily faxom potvrdeného kontraktu nezverejnili.

Dravý a tvrdý krídelník a stal už tretím Slovákom v prebiehajúcom lete, ktorý sa vyhol arbitráži a ako obmedzený voľný hráč sa so svojím klubom dohodol včas pred súdnym konaním. Pred ním tak urobili Ladislav Nagy i Richard Zedník. Zedník v stredu večer podpísal kontrakt na sumu 7,3 milióna dolárov. Prvé zámorské zdroje uviedli, že detaily zmluvy nezverejnili. Následne však americká tlačová agentúra AP informovala o finančnej hodnote s tým, že v nastávajúcej sezóne zarobí Zedník 2,3 milióna, potom 2,4 a v treťom roku 2,6 milióna. V uplynulom ročníku to bolo 1,85.

Naopak, arbitrážne rozhodovanie prebieha s Vladimírom Országhom (Nashville), termíny majú tiež Michal Handzuš (10. augusta) a Zdeno Chára (11. augusta). Zo slovenských hviezd NHL nemá pred novou sezónou kontrakty ani Peter Bondra, Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel a Pavol Demitra. Všetci sú neobmedzení voľní hráči, na trhu prístupní ktorémukoľvek klubu.

Petrovický v uplynulej sezóne zarobil 467.500 dolárov. Pritom bilancia 27-ročného Slováka bola najlepšou v jeho kariére - 21 bodov za 16 gólov a 15 asistencií a k tomu 123 trestných minút v 78 zápasoch. V roku 1996 ho draftovalo Calgary v 9. kole, odvtedy v dresoch Flames, NY Rangers a Atlanty nazbieral v 251 zápasoch 66 bodov (30+36) a 339 trestných minút. "Ronald je vyslovene súťažný typ hráča, ktorý svoj herný talent i fyzické dipozície uplatňuje v kľúčových zónach klziska," zložil mu pochvalu generálny manažér Don Waddell.

Súvisiace články