Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Pecze trénerom Panioniosu Atény

SITA|18. jún 2004 o 19:06

BUDAPEŠŤ 18. júna (SITA) - Skúsený slovenský futbalový tréner Karol Pecze sa stal novým kormidelníkom gréckeho tímu Panionios Atény. Pecze sa so šiestym mužstvom uplynulej sezóny najvyššej gréckej súťaže ...

BUDAPEŠŤ 18. júna (SITA) - Skúsený slovenský futbalový tréner Karol Pecze sa stal novým kormidelníkom gréckeho tímu Panionios Atény. Pecze sa so šiestym mužstvom uplynulej sezóny najvyššej gréckej súťaže a účastníkom Pohára UEFA dohodol na ročnej zmluve s ročnou opciou. Pokračuje tak v slovenskej kontinuite na trénerskom poste v tomto klube, keďže pred Peczem viedol Panionios v uplynulých dvoch sezónach Jozef Bubenko. "V Grécku je futbal na vzostupe, čoho dôkazom je aj počínanie ich reprezentácie na majstrovstvách Európy. Je to pre mňa zároveň zaujímavá výzva, keďže v susednom Turecku som už štyri roky pôsobil. Grékom som prikývol aj preto, že budeme hrať s klubom Pohár UEFA," ozrejmil dôvody odchodu do olympijských Atén K. Pecze. Dôležitú úlohu v jeho ´prestupe´ zohral aj J. Bubenko. "Oboznámil ma so situáciou v Panioniose, ktorý je najstarším gréckym klubom. Povedal mi, že hoci zaostáva za tou absolútnou gréckou špičkou, má svoje ambície. Na odchod mám ešte dosť času, keďže príprava tímu začína 15. júla. Najvyššia súťaž odštartuje až po olympijských hrách, do Pohára UEFA vstúpime paradoxne skôr," dodal jeden z najuznávanejších slovenských trénerov súčasnosti.

Päťdesiatosemročný Pecze v minulosti ako tréner pôsobil v maďarskom Györi, v tureckých kluboch Genclerbirligi a Kocaelispor a tiež v poľskej Wisle Krakov. Posledné dve sezóny budoval na Pasienkoch mladý tím Interu Bratislava, s ktorým vybojoval v ročníku 2003/04 7. miesto.

Súvisiace články