Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Na ME do 17 rokov si zahrajú aj Švédi a Ukrajinci

(Autor: ilustračné - sita/ap)
SITA|31. mar 2013 o 17:48

Finálový duel sa bude hrať 17. mája v Žiline.

BRATISLAVA. Záverečný turnaj majstrovstiev Európy vo futbale v kategórii do 17 rokov, ktorý sa uskutoční v máji na slovenských štadiónoch v Žiline, Dubnici nad Váhom, Nitre a Zlatých Moravciach, už pozná kompletnú osmičku účastníkov.

V nedeľu sa k už skôr istým Slovensku, Chorvátsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Rusku a Taliansku pridali aj Ukrajina a Švédsko.

V 3. kvalifikačnej skupine remizovali švédski mladíci s maďarskými 1:1 a zásluhou lepšieho skóre postúpili. Vo 4. skupine si účasť na šampionáte vybojovali víťazstvom 1:0 nad Nemeckom reprezentanti Ukrajiny.

Kontinentálny šampionát "sedemnásťročných" je najväčšou futbalovou udalosťou na Slovensku od roku 2000, keď bola SR organizátorom majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov.

Zápasy v skupinách v rámci záverečného turnaja ME do 17 rokov sa uskutočnia v dňoch 5., 8. a 11. mája, semifinále sa hrá 14. 5. a finálový duel bude 17. mája v Žiline. Vyžrebovanie do dvoch skupín sa uskutoční 4. apríla v Senci v rámci stretnutia zástupcov všetkých krajín, ktoré sa prebojujú na finálový turnaj ME "17".

Slovenská sedemnástka pod vedením trénera Ladislava Pecka mala ako reprezentant usporiadateľskej krajiny istú účasť a nemusela hrať kvalifikáciu.

Zoznam účastníkov záverečného turnaja ME hráčov do 17 rokov 2013 na Slovensku (5. - 17. mája):

Slovensko, Chorvátsko, Rakúsko, Švédsko, Ukrajina, Švajčiarsko, Rusko, Taliansko.

Súvisiace články