Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Meszároš dostal v Buffale varovanie, čakajú zlepšenie

Andrej Meszároš si zahral aj na olympiáde v Soči. (Autor: SITA/AP)
SITA|15. okt 2014 o 11:13

V Buffale nemá podľa trénera nikto isté miesto v zostave.

RALEIGH. Tréner hokejistov Buffala Sabres Ted Nolan mal v utorok predpoludním počas rozkorčuľovania dlhú debatu so slovenským obrancom Andrejom Meszárošom a následne mu oznámil, že ho pred zápasom s Carolinou pošle na tribúnu.

Považskobystrický rodák videl z hľadiska prvé víťazstvo Sabres v novej sezóne, Hurricanes zdolali 4:3 po samostatných nájazdoch. Meszároš mal v prvých troch stretnutiach šesť mínusových bodov, nebol však jediným hráčom Buffala, ktorý nepresvedčil trénera.

"Nemôžem posadiť desať hráčov. Nikto nemá isté miesto a skutočne hovorím, že nikto," uviedol pre Buffalo News Nolan a pokračoval: "Je to frustrujúce a šokujúce pre mňa, ak hráči nebojujú a nepracujú.

Na tieto činnosti nepotrebujete veľké zručnosti. Musíme len bojovať. V prvých troch zápasoch sezóny sme mali dobré záblesky, potom však prišla chyba a my sme prešli do nastavenia ´čaká nás ďalšia prehra´ namiesto toho, aby sme bojovali."

Meszároš je prvým hráčom Buffala v tejto sezóne, ktorý putoval na tribúnu. Slovákovi nevyšiel najmä sobotňajší zápas v Chicagu, kde nazbieral štyri mínusové body. V pondelok mal mínusku s Anaheimom a v utorok už bol na tribúne. Nolan sľubuje, že mu dá ďalšiu šancu.

"Jedinou vecou, s ktorou teraz v realizačnom tíme musíme pracovať, sú slová a činy. Od Meszároša jednoducho potrebujeme, aby hral lepšie," doplnil pre Buffalo News Nolan, ktorý zo zostavy takmer vyradil aj Rasmusa Ristolainena. Ten napokon odohral proti Hurricanes takmer 20 minút. Meszároša nahradil v zostave Tyson Strachan.

Súvisiace články