Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Kozák: Nechceme dopadnúť ako v Lichtenštajsku

(Autor: TASR)
SITA|18. nov 2013 o 10:11

Tréner Kozák už prezradil zostavu na zajtrajší zápas s Gibraltárom.

BRATISLAVA. Tréner Ján Kozák verí, že slovenská futbalová reprezentácia nadviaže v utorkovom záverečnom stretnutí roka 2013 proti Gibraltáru na výkon z piatkového súboja v Poľsku. Mužstvo sa síce výrazne obmenilo, v kádri na prípravu vo Vroclave zo súčasného figurovali len Viktor Pečovský, Tomáš Kóňa, Tomáš Košický, Kornel Saláta a Stanislav Šesták, ale kouč očakáva rovnako kvalitný a zodpovedný výkon.

Nadviazať na Poľsko

"V Poľsku sme dosiahli dobrý výsledok a podali kvalitný výkon. Chceme na Vroclav nadviazať, aj keď s iným mužstvom. V tíme je potenciál, hendikepom je, že nie všetci hrajú pravidelne vo svojich kluboch. Počas dvoch dní, čo sme spolu, sme absolvovali tri tréningy. Na hráčoch bolo vidieť chuť do práce. Na zápas s Gibraltárom sa tešia a verím, že podajú dobrý výkon," povedal Ján Kozák pred odchodom do portugalského Fara, kde sa v utorok zápas uskutoční od 19.30 h.

Skúsený kormidelník slovenského výberu nemá také množstvo informácií o najbližšom súperovi ako o iných výberoch. K dispozícii má len zostrihy dvoch zápasov Gibraltáru z minulosti. Vtedy to boli ešte neoficiálne súboje, v utorok čaká výber britského teritoriálneho územia premiérový oficiálny medzištátny duel.

"Futbal sa hrá všade, musíme sa dobre pripraviť, aby nás súper neprekvapil. Pozeral som pred dvoma dňami zápas majstrov sveta a Európy Španielov s Rovníkovou Guineou a zostal som prekvapený. Bol to úplne vyrovnaný súboj a ak by domáci brankár neurobil chyby, aj výsledok mohol byť iný. Určite by som nebol rád, ak by sme dopadli ako s Lichtenštajnskom," povedal Ján Kozák.

Slováci nastúpia v podobnom zložení prvýkrát. Na zohranie im musia stačiť tri tréningy v Senci a jeden v Portugalsku.

V útoku s Depetrisom

"Sú to pre nás zaujímaví hráči. V príprave potvrdili, že futbal vedia hrať a chutí im. Hrať proti tímom ako Gibraltár nie je jednoduché. Verím, že sa presadíme trpezlivou a kvalitnou hrou. Odpor domácich bude enormný, keďže ich čaká medzinárodná premiéra. Musíme sa pripraviť na všetko," tvrdí dlhoročný kormidelník MFK Košice, ktorý už má jasno aj o základnej zostave.

V bránke nastúpi Tomáš Košický, obrannú formáciu vytvoria Lukáš Štetina, Kornel Saláta, Pavol Farkaš a Martin Juhar. V strede visí otáznik nad štartom Seničana Tomáša Kóňu, ktorý má menšie zdravotné problémy. Ak by nehral, nahradí ho v otváracej jedenástke popri Stanislavovi Šestákovi, Karimovi Guédém a Erikovi Jendrišekovi Viktor Pečovský. V útoku začne podľa Kozáka dvojica Jakub Sylvestr, David Depetris.

Predpokladaná zostava SR na zápas s Gibraltárom:

Košický - Štetina, Saláta, Farkaš, Juhar - Šesták, Kóňa (Pečovský), Guédé, Jendrišek - Sylvestr, Depetris

Súvisiace články