Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Koivu trpí rakovinou lymfatického systému v brušnej oblasti

TASR|12. sep 2001 o 20:44

Montreal 12. septembra (TASR) - Kapitán zámorskeho klubu NHL Montreal Canadiens Fín Saku Koivu trpí rakovinou lymfatického systému v brušnej oblasti a v najbližších dňoch sa podrobí chemoterapii. Bližšie detaily o Koivovom zdravotnom stave zatiaľ na žiadosť hráča nebudú poskytnuté. V prípade fínskeho hokejistu nejde o rovnaký druh choroby, aká pred niekoľkými rokmi prepukla u hráča Pittsburghu Penguins Maria Lemieuxa, ktorý mal Hodgkinsovú rakovinu lymfatických uzlín.

Koivu sa začal cítiť malátne ešte pred odletom zo svojej vlasti do Montrealu a v kanadskom meste sa jeho zdravotné ťažkosti prehĺbili. Pociťoval bolesti v oblasti žalúdka a brucha a niekoľkokrát zvracal. V montrealskej nemocnici sa podrobil niekoľkým testom, ktoré ukázali, že v oblasti jeho brušnej dutiny sa nachádza množstvo zhubných buniek. Koivu sa následne podrobil biopsii.

Celú kariéru fínskeho útočníka poznačili zranenia a Koivu v zámorskej NHL od roku 1996 prakticky nikdy neodohral celú sezónu. V uplynulom ročníku najprestížnejšej hokejovej súťaže v dôsledku zranenia kolena chýbal "Habs" v 28 stretnutiach. la br

Súvisiace články