Kližan tesne vyhral, v Rotterdame zabojuje o postup do hlavnej súťaže

Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: TASR)
SITA|10. feb 2018 o 18:30

Slovenský tenista sa dostal do finále kvalifikácie.

ROTTERDAM. Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil 2:6, 7:6 (4), 7:6 (5) nad 19-ročným Grékom Stefanosom Tsitsipasom (78.) nasadeným ako piatym v zápase sobotňajšieho prvého kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže na podujatí ATP World Tour 500 v holandskom Rotterdame.

V rozhodujúcom sete Kližan odolal trom brejkbalom za stavu 4:4, dvom v sérii. V druhej časti napokon nedoplatil na premrhanie náskoku 5:3 na gemy.

Rotterdam - 1. kolo kvalifikácie:

Martin Kližan (SR) - Stefanos Tsitsipas (Gréc.-5)

2:6, 7:6 (4), 7:6 (5) za 135 minút

V nedeľňajšom finále kvalifikácie bude Kližan hrať s 33-ročným Talianom Andreasom Seppim (77., bol však aj na 18. priečke). Proti štvorke kvalifikácie má síce negatívnu štatistiku 1:3, ale presadil sa v najčerstvejšej konfrontácii predvlani vo februári vo štvrťfinále v bulharskej Sofii (6:4, 6:3).

Jeden zo štyroch kvalifikantov vyzve v prvom kole hlavnej súťaže švajčiarskeho už 20-násobného grandslamového šampióna Rogera Federera, voľnou kartou vyzbrojenú jednotku podujatia útočiacu na staronové líderstvo v počítačovom poradí po viac ako piatich rokoch.

Bbazilejský rodák potrebuje semifinále v Rotterdame.

Domov»Tenis»Kližan tesne vyhral, v Rotterdame zabojuje o postup do hlavnej súťaže