New Jersey znížilo stav série, Tampa bez Černáka podľahla Torontu

Radosť hráčov New Jersey po strelení víťazného gólu.
Radosť hráčov New Jersey po strelení víťazného gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. apr 2023 o 07:13

Slovenský obranca zotavuje zo zranenia, ktoré mu spôsobil v prvom zápase Michael Bunting.

NEW YORK. Hokejisti New Jersey so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazili v treťom zápase 1. kola play-off NHL na ľade New Yorku Rangers 2:1 po predĺžení a znížili stav série na 1:2.

O triumfe Devils rozhodol v 12. minúte predĺženia obranca Dougie Hamilton. Tampa Bay bez zraneného Erika Černáka podľahla doma Torontu 3:4 po predĺžení a v sérii prehráva 1:2 na zápasy.

Obhajca titulu Colorado otočil stav série so Seattlom, v treťom dueli triumfoval v noci na nedeľu na ľade súpera 6:4.

Skvelý debut Schmida

Oporou New Jersey bol brankár Akira Schmid, ktorý vo svojom prvom štarte v play-off v kariére predviedol 35 úspešných zákrokov.

Prekonal ho iba Chris Kreider, ktorý v 24. minúte svojím piatym gólom v sérii otvoril skóre. Za hostí vyrovnal v polovici stretnutia Jack Hughes.

Hamilton si okrem víťazného gólu pripísal aj asistenciu, Jesper Bratt asistoval pri oboch góloch New Jersey.

Tatar nastúpil v treťom útoku Devils, odohral 16:12 min. s jednou strelou na bránku a dvomi bodyčekmi.

Slovák Jaroslav Halák bol na striedačke "jazdcov", v bránke dostal opäť prednosť Igor Šesťorkin, ktorý vykryl 26 striel.

Dokonalá otočka Toronta

Toronto uspelo na ľade Tampy Bay 4:3, keď víťazný gól strelil 45 sekúnd pred koncom prvého predĺženia obranca Morgan Rielly.

Maple Leafs predtým udržal v hre Ryan O'Reilly, ktorý vyrovnal minútu pred koncom tretej tretiny na 3:3. V zápase mal bilanciu 1+2.

V drese Tampy zaznamenal Brandon Hagel gól a asistenciu.

V zostave vlaňajšieho finalistu opäť absentoval Černák, slovenský obranca sa stále zotavuje zo zranenia, ktoré mu spôsobil v prvom zápase Michael Bunting, keď ho zasiahol lakťom do hlavy.

Vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie sa ujali vedenia hráči Vegas, ktorí vyhrali na ľade Winnipegu 5:4 po druhom predĺžení a vedú 2:1 na zápasy.

Autorom víťazného gólu Golden Knights bol Michael Amadio, ktorý rozhodol v 84. minúte. Jack Eichel sa na triumfe hostí podieľal dvomi gólmi a asistenciou.

NHL - štvrťfinále play-off - 3. zápasy:

Winnipeg - Vegas 4:5 pp (1:2, 0:2, 3:0 - 0:1)

Góly: 10. Connor (DeMelo, Dillon), 43. Niederreiter (Dubois, Pionk), 55. Scheifele (Pionk, Connor), 60. Lowry (Namestnikov, Pionk) – 3. Stephenson (Stone, Theodore), 7. Eichel (Stephenson, Pietrangelo), 31. Eichel (Pietrangelo, R. Smith), 38. Kolesar (Eichel, Amadio), 84. Amadio (Barbašev)

Brankári: Hellebuyck 43/48 - Brossoit 30/34

Stav série 1:2.

Tampa Bay - Toronto 3:4 pp (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 5. Cirelli, 20. Hagel, 34. Raddysh - 4. Acciara, 12. Matthews, 60. O'Reilly, 80. Rielly

Brankári: Vasilevski 24/28 - Samsonov 36/39

Stav série 1:2

NY Rangers - New Jersey 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Kreider - 31. Hughes, 72. Hamilton

Brankári: Shesterkin 26/28 - Schmid 35/36

Stav série 2:1

Seattle - Colorado 4:6 (1:2, 2:1, 1:3)

Góly: 7. Schwartz, 33. Oleksiak, 34. Beniers, 60. Schwartz - 17. Compher, 20.MacKinnon, 25. Makar, 44. Rantanen, 45. MacKinnon, 58. Rantanen

Brankári: Grubauer 28/33 - Georgiyev 25/29

Domov»Hokej»NHL»New Jersey znížilo stav série, Tampa bez Černáka podľahla Torontu