Zažil aj bitku na tréningu. Hokejisti v Amerike viac bojujú, tvrdí talent Kupčo

Ľubomír Kupčo na MS do 20 rokov 2022.

Zažil aj bitku na tréningu. Hokejisti v Amerike viac bojujú, tvrdí talent Kupčo

Ľubomír Kupčo na MS do 20 rokov 2022. (Autor: Instagram / Ľubomír Kupčo)
Ľubomír Kupčo na MS do 20 rokov 2022.
Ľubomír Kupčo na MS do 20 rokov 2022. (Autor: Instagram / Ľubomír Kupčo)
Šimon Čop|22. sep 2022 o 09:10

Ľubomír Kupčo odišiel do USA v priebehu sezóny 2021/2022.

Vlaňajší ročník bol pre ĽUBOMÍRA KUPČA plný nových zážitkov, skúseností, radostí aj sklamaní.

Po tom, čo polovicu z neho odohral v českých Karlových Varoch v lige do 20 rokov, sa presunul do zámoria. Americký hokej okúsil v Des Moines Buccaneers v USHL.

Bol sám s nie veľmi vycibrenou angličtinou. Po slovensky sa mohol porozprávať len s americkým spoluhráčom Andrewom Kuzmom, ktorý má oboch rodičov zo Slovenska.

Našťastie sa tím postaral, aby sa čo najviac cítil ako doma.

O prvých skúsenostiach, vytýčených cieľoch, prípravách na nový ročník, stretávaní slovenských hokejistov v súťaži, ponukách z univerzít, nevydarených MS do 20 rokov či bitkách na tréningu sa rozhovoril pre Sportnet.

Chystáte sa na svoj druhý rok v zámorskej USHL. S akými očakávaniami a cieľmi idete do novej sezóny?

Určite chcem aj s tímom dosiahnuť viac, než sa podarilo v minulej sezóne. Keď som prichádzal do tímu, už sme vedeli, že zrejme nepostúpime do play off, hoci sa strata stále dala dobehnúť. Pred budúcim ročníkom prišli zmeny, vymenili sa hráči, čiže už myslíme len na to, aby sme sa dostali do play off.

USHL

je zámorská juniorská liga v USA. Združuje šestnásť klubov a začína sa 22. septembra. Okrem Kupča v nej nastúpia aj ďalší Slováci, menovite brankári Rastislav Eliaš, Matej Marinov a Ján Korec, obrancovia Leo Eperješi, Marián Moško, Maxim Štrbák a Peter Císar a útočník Adam Žlnka.

Na dosiahnutie cieľov je potrebná dôsledná letná príprava. Ako vyzerala tá vaša?

Trénoval som v Košiciach s Danielom Kičurom, Ondrejom Tencerom a Erikom Belušárom na ľade. Pripravovali sme sa spolu viacerí, ktorí hráme v juniorke v Kanade alebo v USA. Ešte pred začiatkom sme boli na testoch. Zistili sme, aké máme nedostatky a podľa toho sme prispôsobili tréning.

Kedy ste odcestovali do Spojených štátov?

Tridsiateho augusta som cestoval a o deň neskôr už som bol na tréningu, hoci len dobrovoľnom. Od začiatku septembra už prebieha predsezónna príprava.

Tešili ste sa tam?

Určite, keďže už mám skúsenosti s touto ligou. Nebol som v strese. Naopak, už sa teším a to aj preto, lebo verím, že sa dostaneme do play off a tam čo najďalej.

Ste už zvyknutý na tamojší život a hokej? Ako dlho vám trvala adaptácia?

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Zažil aj bitku na tréningu. Hokejisti v Amerike viac bojujú, tvrdí talent Kupčo