Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Historický kapitánsky víkend - Pálffy zaskočil skvele, Šatan ešte príde

TASR|12. okt 2003 o 12:32

Los Angeles 12. októbra (TAR) - Historický víkend NHL zažil slovenský hokej v súvislosti s kapitánskou funkciou. Žigmund Pálffy dostal v noci na sobotu ...

Los Angeles 12. októbra (TAR) - Historický víkend NHL zažil slovenský hokej v súvislosti s kapitánskou funkciou. Žigmund Pálffy dostal v noci na sobotu dočasne "céčko" LA Kings namiesto zraneného švédskeho obrancu Mattiasa Norströma, svoj druhý zápas v tejto funkcii absolvoval za Buffalo Miroslav Šatan.

Pálffy odštartoval novú sezónu vo veľkom štýle. V úvodných dvoch zápasoch strelil po boku centra Jozefa Stümpela dva góly a na jeden prihral. V druhom zápase proti Pittsburghu ako pravý kapitán pripravil v 36. minúte dôležitý druhý gól Klattovi a v závere do prázdnej bránky pečatil na 3:0. Zatiaľ sa nedarí Šatanovi, pod ktorého vedením tím šablí dvakrát prehral a nedal ešte gól. "Verím, že to príde. Potrebujeme vodcovstvo na ľade i mimo neho a Miro je na to pripravený," povedal tréner Buffala Lindy Ruff. Sabres majú v pláne meniť kapitána každý mesiac, ale v prípade dobrých výsledkov by si Šatan mohol svoju funkciu predĺžiť.

ph fi

Súvisiace články