Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Musia sa dostať späť do formy. Kluby La Ligy už trénujú skupinovo

Hráči Atletica Madrid počas prvého tréningu po prerušení ligy. (Autor: TASR)
TASR|18. máj 2020 o 16:26

Stretli sa po dvoch mesiacoch.

MADRID. Španielska futbalová La Liga je o krok bližšie k reštartu sezóny. Kluby z najvyššej súťaže začali v pondelok s tréningom v skupinách, prvýkrát od prerušenia ligy v polovici marca.

V rámci spustenia predposlednej fázy uvoľňovania opatrení sa môžu tímy pripravovať v skupinách po desiatich hráčoch.

Na Pyrenejskom polostrove doteraz mohli hráči trénovať iba individuálne. V poslednej fáze by mali v Španielsku povoliť tréningy kompletných mužstiev, ligu by chceli obnoviť bez prítomnosti divákov 12. júna.

"Je to výrazný krok k obnoveniu profesionálneho futbalu v Španielsku," uviedlo vedenie La Ligy v stanovisku k štartu skupinových tréningov v jednotlivých kluboch. V málo zasiahnutých regiónoch môže spoločne trénovať dokonca až štrnásť hráčov.

Všetci musia dodržiavať prísne hygienické predpisy a tréningové centrá budú pravidelne dezinfikované. Hráči i členovia realizačných tímov by sa mali na dennej báze podrobovať testom na COVID-19.

Napriek striktnejším opatreniam proti šíreniu koronavírusu vo veľkých mestách dostali zelenú na prípravu v skupinách aj Real Madrid, Atletico Madrid, či FC Barcelona.

"Je veľmi dôležité, že všetky tímy budú mať rovnaké šance dostať sa opäť do formy," uviedol podľa agentúry AP šéf španielskej La Ligy Javier Tebas.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články