Róbert Boženík sa teší z gólu. (Autor: Boavista Futebol Clube/ instagram)

Liga Portugal - 5. kolo

Boavista - Chaves 4:1 (4:0)

Góly: 1. Morais, 5. Agra, 11., 23. Boženík - 71. Paulo Victor

/Róbert Boženík hral do 82. minúty, strelil dva góly/

BOAVISTA. Slovenský futbalista Róbert Boženík zariadil triumf Boavisty v 5. kole portugalskej ligy proti Chavesu.

Dvomi gólmi v priebehu 12 minút zvyšoval na 3:0, resp. 4:0. Domáci tím napokon zvíťazil v dueli 4:1.

Domáci mali fantastický úvod do zápasu, vymaľované bolo už v 23. minúte. Prvé dva góly strelili v 1. a 5. minúte zásluhou Moraisa a Agru.

(Autor: Sofascore)

V tabuľke najvyššej portugalskej súťaže sa prebojovali späť na čelo, z piatich zápasov nazbierali 13 bodov za štyri výhry a jednu remízu. Rovnaký počet bodov majú aj Sporting Lisabon a FC Porto.

Ešte krajšie sa pozerá na tabuľku strelcov, ktorej kraľuje práve slovenský útočník. V piatich zápasoch nastrieľal rovnaký počet gólov a pridal aj dve asistencie.

O jeden presný zásah predbehol legendárneho Angela Di Mariu, ktorý má na konte štyri góly.