Róbert Pich.
Róbert Pich. (Zdroj: slaskwroclaw.pl/Krystyna Pączkowska, Autor: slaskwroclaw.pl/Krystyna Pączkowska)
TASR|30. okt 2021 o 14:40 (aktualizované 30. okt 2021 o 22:09)

Tri body získala Termalica Nieciecza.

VARŠAVA. V úvodnom sobotnom zápase 13. kola poľskej futbalovej Ekstraklasy medzi Termalicou Nieciecza a Slaskom Vroclav (4:3) sa strelecky presadili dvaja slovenskí futbalisti.

Hosťujúci Róbert Pich piatym gólom v sezóne otvoril v 6. minúte skóre duelu, už o osem minút neskôr odpovedal na jeho presný zásah krajan Samuel Štefánik.

Pre stredopoliara Termalice to bol prvý gól v aktuálnom ročníku. Domáci rozhodli o víťazstve v ôsmej minúte nadstaveného času.

Ekstraklasa - 13. kolo:

Termalica Nieciecza - Slask Vroclav 4:3 (1:1)

/Samuel Štefánik hral do 81. min, dal gól a dostal žltú kartu, Roman Gergel hral do 81. min - Róbert Pich hral do 80. min a strelil gól, brankár Matúš Putnocký bol na lavičke náhradníkov/

Warta Poznaň - Lechia Gdansk 0:2 (0:0)

/Adam Zreľák odohral celý zápas - Dušan Kuciak odchytal celý zápas/

Górnik Zabrze - Zaglebie Lubin 0:0 (0:0)

Jagiellonia Bialystok - Piast Gliwice 3:3 (0:2)

/František Plach odchytal celý zápas a dostal žltú kartu, Tomáš Huk odohral celý zápas, Jakub Holúbek (všetci Piast) hral od 86. minúty/

Tabuľka

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Pich opäť skóroval, v Poľsku sa to podarilo aj ďalšiemu Slovákovi