Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Fiodorov sa za rýchlu jazdu pod vplyvom alkoholu ospravedlnil

TASR|27. sep 2001 o 11:56

Detroit 25. septembra (TASR) - Ruský hokejista Detroitu Red Wings Sergej Fiodorov sa verejne ospravedlnil za svoju nedeľňajšiu nebezpečnú jazdu pod ...

Detroit 25. septembra (TASR) - Ruský hokejista Detroitu Red Wings Sergej Fiodorov sa verejne ospravedlnil za svoju nedeľňajšiu nebezpečnú jazdu pod vplyvom alkoholu (0,9 promile), za čo sa bude zodpovedať aj pred súdom.

"Veľmi sa hanbím. Urobil som veľkú chybu a za ňu sa ospravedlňujem. Chcem všetkých uistiť, že sa takéto niečo už nikdy nebude opakovať," povedal 31-ročný skúsený harcovník NHL. Útočníka červených krídel v nedeľu v skorých ranných hodinách zastavila polícia v uliciach Royal Oak po tom, čo Fiodorov na svojom čiernom BMW prešiel jednu z križovatiek na červenú a navyše nepovolenou rýchlosťou. Po odstavení policajnou hliadkou 31-ročný hráč neobstál v teste triezvosti a na policajnej stanici sa podrobil aj dychovej skúške, ktorá určila prítomnosť 0,9 promile alkoholu v krvi. Fiodorov sa bude musieť do 3. októbra za tento priestupok objaviť na súdnom pojednávaní. Na otázku, či tento incident nejakým spôsobom ovplyvní jeho povinnosti v klube, odpovedal Fiodorov slovami: "Dúfam, že nie. Na ľade sa budem snažiť odviesť maximum pre tím, určite ma tam moja chyba neovplyvní. Mimo ľadu sa budem celú záležitosť vyriešiť najlepším vhodným spôsobom."

Súvisiace články