6.

Nils Allegre

Francúzsko

+ 0,87 s

VAL GARDENA. Taliansky lyžiar Dominik Paris triumfoval v sobotu v druhom zjazde prebiehajúcej sezóny Svetového pohára.

V talianskej Val Gardene skončil druhý Nór Aleksander Aamodt Kilde, tretie miesto obsadil víťaz prvých pretekov Bryce Bennett z USA.

Pre 34-ročného Taliana je to 22. triumf v kariére v SP a osemnásty v zjazde.

Predtým naposledy zvíťazil vlani v marci v nórskom Kvitfjelli. Na trať vyrazil s číslom 12 a takmer na všetkých úsekoch mal najlepší čas. Išiel dobre aj takticky a v cieli si nahlas vychutnal radosť z triumfu.

"Nevedel som aký mám čas, snažil som sa lyžovať dobre, pekne a čisto. Keď som v cieli videl zelené svetlo, skoro som sa zbláznil. Bolo to veľmi vzrušujúce, skúšal som to tu už roky a nakoniec sa mi to podarilo. Snažil som sa dobre ´skákať´ a myslím, že som tam urobil rozdiel v rýchlosti," povedal Paris v cieli.

Na čele hodnotenia disciplíny je Bennett spolu s Kildem, obaja majú 160 bodov.

Celkového poradie SP vedie obhajca veľkého krištáľového glóbusu Marco Odermatt s 22-bodovým náskokom pred Rakúšanom Marcom Schwarzom.

Lyžiarov čakajú v Taliansku aj nasledujúce preteky, v nedeľu 17. a v pondelok 18. decembra je na programe obrovský slalom v Alta Badii.