Dinamo Moskva je prvým štvrťfinalistom KHL

SITA|4. mar 2012 o 11:11

Chanty-Mansijsk viedol po druhej tretine už 6:2, no v poslednej časti nastal veľký obrat, keď Čeľabinsk strelil 5 gólov.

CHABAROVSK. Hokejisti Dinama Moskva zvíťazili vo štvrtom zápase prvého kola bojov o Gagarinov pohár v Kontinentálnej hokejovej lige na ľade Dinama Minsk 3:1 a uzavreli výsledok série na konečných 4:0, čo znamená, že postúpili do štvrťfinále v najkratšom možnom čase.

Severstaľ Čerepovec zvíťazil nad Atlantom Mytišči hladko 4:0 a vyrovnal stav série na 2:2. Domáci rozhodli o svojom triumfe najmä v druhej tretine, v ktorej dominovali a strelili svojmu súperovi tri góly. Hokejisti SKA Petrohrad zvíťazili na ľade CSKA Moskva 2:1 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú už 3:1.

O triumf Petrohradu sa postaral v druhej minúte predĺženia skúsený ruský útočník Maxim Afinogenov. Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol Slovák Vladimír Baluška.

Divoké stretnutie videli diváci v Chanty-Mansijsku, kde Jugra hostila Čeľabinsk. Domáci viedli po druhej tretine už 6:2 a zdalo sa, že víťazstvo majú vo vrecku, no v poslednej časti nastal veľký obrat, keď Čeľabinsk strelil 5 gólov a vedie v sérii 2:1.

Barys Astana dokázal uspieť pred domácimi fanúšikmi nad Magnitogorskom 3:2 a v sérii tiež vedie 2:1 podobne ako Kazaň, ktorá dosiahla víťazstvo 4:3 po predĺžení na ľade Ufy.

Hráči Avangardu Omsk vyhrali aj tretí zápas nad Chabarovskom (3:0). V nedeľu na ľade Amuru uspeli 4:2.