Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Commodore nebude nosiť číslo 64

SITA|5. sep 2011 o 11:27

Obranca Mike Commodore, ktorý si bude v nastávajúcej sezóne obliekať dres Detroitu, nebude napokon nastupovať s číslom 64, ktoré malo symbolizovať legendárny model osobného počítača Commodore 64.

DETROIT. Obranca Mike Commodore, ktorý si bude v nastávajúcej sezóne obliekať dres Detroitu, nebude napokon nastupovať s číslom 64, ktoré malo symbolizovať legendárny model osobného počítača Commodore 64 oslavujúceho 30. výročie uvedenia na trh. Výrobok firmy Commodore Business Machines s 8-bitovým procesorom a farebným displejom sa v roku 1982 stal prakticky prvým počítačom, ktorý si vďaka malým rozmerom našiel cestu do bežných domácností.

Tridsaťjedenročný Kanaďan si oblečie dres s číslom 22, ktoré nosil v Caroline v roku 2005, keď s ňou získal Stanleyho pohár. "Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie. Nosiť číslo 64 by bolo elegantné a cool, no nie som si istý, či je teraz ten správny čas na jeho nosenie. Hrať za Detroit je pre mňa veľké privilégium a cítim, že by som mal mať číslo, ktoré pre mňa veľa znamená. Takže 22 je tou správnou voľbou," poznamenal obranca, ktorý v NHL odohral 454 zápasov za New Jersey, Calgary, Carolinu, Ottawu a Columbus.

Súvisiace články