Cibulková začala v Moskve víťazne, zdolala Vesninovú

Skúsená Vesninová na našu hráčku nestačila.
Skúsená Vesninová na našu hráčku nestačila. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. okt 2015 o 15:08

Slovenská tenistka nastúpi v osemfinále proti Suárezovej-Navarrovej.

MOSKVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Kremlin Cup v Moskve nad domácou držiteľkou voľnej karty Jelenou Vesninovou za 98 minút 7:5, 6:1.

V osemfinálovom 2. kole bude Cibulková čeliť 27-ročnej Španielke Carle Suárezovej-Navarrovej nasadenej ako piatej.

Proti 14. žene svetového rebríčka má povzbudzujúce skóre 3:0, v Tokiu ju 24. septembra zdolala dvakrát 6:4.

Na Kremeľskom pohári 2015 už má istotu 55 bodov do systému a prémie 10 790 USD brutto.

Nedávna členka Top 10 renkingu Cibulková (teraz 33. v hodnotení) je víťazkou podujatia v ruskej metropole zo sezóny 2011.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka vyrovnala stav proti 29-ročnej Vesninovej na 3:3.

Cibulková bola rada, že po nevydarenom začiatku duelu s Vesninovou sa postupne dostala do správneho tempa.

"Bol to môj prvý zápas na tohtoročnom Kremeľskom pohári a v úvode som sa na dvorci hľadala. Od stavu 2:5 som však začala hrať aktívnejšie a loptičky z mojej rakety smerovali viac k čiaram. Menila som rytmus hry a dobre som čítala podanie súperky," citovala slová Cibulkovej oficiálna stránka turnaja.

Na margo zápasu 2. kola proti Suarezovej Navarrovej uviedla.

"Hrali sme spolu pred pár týždňami na turnaji v Tokiu. Bol to vyrovnaný zápas, oba sety som vyhrala 6:4. Verím, že ak predvediem dobrý tenis, mám šancu ju opäť zdolať," dodala Cibulková, ktorá má so Španielkou priaznivú bilanciu 3:0, doposiaľ s ňou nestratila ani jediný set.