Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Cibulková po vypadnutí Slovákov: Chalani dali do toho všetko

Dominika Cibulková. (Autor: SITA)
SITA|9. máj 2011 o 15:28

Aj osobnosti z iných športových odvetví pozorne sledovali dianie na hokejových majstrovstvách sveta.

Ohlasy slovenských športových osobností na účinkovanie slovenských hokejistov na 75. majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach:

Pavol Hurajt (bronzový medailista zo ZOH vo Vancouveri 2010 v biatlone): "Mužstvo bolo poskladané z výborných hráčov, ale nefungovalo to. Nie som odborník na hokej, ale myslím si, že tréner Hanlon nedokázal správne využiť potenciál, ktorý mal v kádri. Špičkoví hokejisti z NHL a KHL predsa nemajú technické, kondičné či psychické problémy, navyše hrali pred domácim publikom. Striedali dobré momenty so slabými. Systém, ktorý sa im tréner snažil vštepiť, nebol dobrý."

Elena Kaliská (dvojnásobná olympijská víťazka vo vodnom slalome, majsterka SR v hokeji zo sezóny 2009/2010): "Asi všetci sme čakali od našej reprezentácie iné vystúpenie. Ja som už pred začiatkom šampionátu vedela, že to nebudú mať doma ľahké a budú pod obrovským psychickým tlakom. Fanúšikovia ich už videli s medailami na krku. To naozaj nie je čo hráčom závidieť. Nechcem zhadzovať ich výkon, ale mne v tom chýbala dravosť, rýchlejšie korčuľovanie, presnejšie prihrávky. Sú to všetko vynikajúci hráči, ale súhra akoby medzi nimi škrípala."

Ján Kováčik (prezident Slovenského futbalového zväzu): "Asi nielen mne je ľúto, že sa to takto skončilo. Osobne som očakával postup slovenských hokejistov do semifinále a následne ich boj o medailu. Nikto asi neuvažoval o tom, že nepostúpime do štvrťfinále. Na druhej strane sme prehrali až štyrikrát o jeden gól, čo je aj smola. Ani v jednom stretnutí nás súper neprevalcoval. Najmä chlapci, ktorí končia v reprezentácii, chceli dosiahnuť viac pri svojej rozlúčke s národným mužstvom. Ťažko mi je hľadať príčiny, ja nie som na to kompetentná osoba. Určite som však našim hokejistom želal medailový úspech. Škoda, že im to nevyšlo."

Zuzana Žirková (slovenská basketbalová reprezentantka): "Vystúpenie našich hokejistov na tomto šampionáte som pozorne sledovala, veľmi som im držala palce. Umiestnenie a všetky tie prehry sú určite sklamaním pre všetkých fanúšikov, ktorí čakali od nich oveľa viac. Ten potlesk, ktorý im diváci dopriali po poslednom zápase s Dánskom, si však určite zaslúžili. Mne sa ťažko hodnotí to, prečo sme neuspeli. Čiastočne to bolo asi aj tým, že pred domácim publikom bol na nás vyvíjaný veľký tlak. Chlapci to mali ťažké, ale srdce tam určite nechýbalo."

Dominika Cibulková (slovenská tenistka): "Veľmi ma mrzí, že som pre turnajový program v zahraničí nemala možnosť ísť našich osobne povzbudiť. Keď sa teraz pre moje zranenie takáto príležitosť nečakane naskytla, už niet ďalšieho zápasu Slovákov... Je to veľká škoda, že dohrali na šampionáte takto skoro. Ako športovec dobre poznám takéto sklamania, pred domácim publikom sú ešte horšie. My tenistky sme to ako reprezentačný tím nedávno hneď dvakrát zažili vo Fed Cupe. Chalani do toho dali všetko, ale - žiaľ - nevyšlo im to. Myslím si, že ľudia by ich nemali zatracovať."

Marek Sapara (slovenský futbalový reprezentant): "Prežíval som to celé úplne naplno. Držal som im palce, škoda, že to takto dopadlo. Celá republika dúfala, že naši budú bojovať o medaily, pôjdu do finále. Aj taký je však šport, aj taký je hokej. Keď som dnes videl, ako sa Paľo Demitra lúčil s reprezentáciou, bolo mi ho ľúto. Odchádza generácia výnimočných hráčov. Myslím si, že z pohľadu účinkovania na celom šampionáte bol kľúčový zápas s Nemeckom. Nezvládli sme v ňom prvé dve tretiny a potom sme už jednoducho nestačili vyrovnať. Aj v ďalších dueloch sme mali šance, ale keď sa na to pozriem z globálneho hľadiska, ak by sme boli vyhrali s Nemeckom, úplne inak by sa nám išlo do ďalších zápasov, s inými pocitmi by sme nastupovali proti Rusku i Česku. Keď už nad nami visel ten povestný Damoklov meč, mali sme to veľmi zložité."

Súvisiace články