Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Cibák predĺžil s Tampou Bay

Sportnet|3. sep 2004 o 00:00

TAMPE - Vedenie klubu NHL Tampa Bay Lightning oznámilo, že predĺžilo o rok kontrakt so slovenským útočníkom Martinom Cibákom. Odchovanca hokeja v Liptovskom Mikuláši aktuálny držiteľ Stanleyho pohára draftoval v roku 1998 v 9. kole. Cibák v uplynulej ...

TAMPE - Vedenie klubu NHL Tampa Bay Lightning oznámilo, že predĺžilo o rok kontrakt so slovenským útočníkom Martinom Cibákom. Odchovanca hokeja v Liptovskom Mikuláši aktuálny držiteľ Stanleyho pohára draftoval v roku 1998 v 9. kole. Cibák v uplynulej sezóne, ktorá bola jeho prvou kompletnou v NHL, odohral za Tampu 63 stretnutí s bilanciou 2 góly a 7 asistencií. V play off odohral šesť zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal jednu asistenciu.

Vďaka účasti v bojoch o Stanleyho pohár sa mohol Cibák cennou trofejou pochváliť v júli aj doma v Liptovskom Mikuláši. Celkovo 24-ročný útočník odohral v NHL 89 zápasov s bilanciou 3 góly a 15 asistencií. V súčasnosti je Cibák s reprezentačným výberom na Svetovom pohári, kam ho tréner Ján Filc nominoval ako náhradníka za Žigmunda Pálffyho. (sita)

Súvisiace články