Chelsea konečne vyhrala. Nad Boltonom 3:0

Chelsea zdolala Bolton.
Chelsea zdolala Bolton. (Autor: SITA/AP)
TASR|25. feb 2012 o 18:34

Newcastle viedol nad Wolves už 2:0, ale nezvíťazil. Fulham vyhral londýnske derby s QPR. Manchester City zvýšil svoj náskok na čele na 5 bodov.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea FC prerušili negatívnu sériu piatich zápasov bez víťazstva v lige i pohároch, keď v súboji 26. kola anglickej Premier League zdolali doma Bolton jednoznačne 3:0.

Po bezgólovom prvom polčase úradoval favorit až po zmene strán, keď sa postupne gólovo presadili Luiz, Drogba a Lampard. Chelsea je na štvrtom mieste tabuľky.

V boji o pohárové priečky doma zaváhal Newcastle. Nad Wolverhamptonom síce už v 18. minúte viedol o dva góly, napokon ale získal iba jeden bod za remízu 2:2.

West Bromwich aj zásluhou dvoch presných zásahov Odemwingieho doma až nečakane jasne deklasoval Sunderland 4:0, nižšie sa prepadáva Queens Park po prehre s Fulhamom 0:1.

V poslednom sobotňajšom zápase zdolal favorizovaný Manchester City Blackburn hladko 3:0. O jeho góly sa postarali Balotelli, Aguero a Džeko.

The Citizens majú na prvej priečke 5-bodový náskok pred mestským rivalom Man Utd. Ten má však zápas k dobru, ktorý odohrá v nedeľu od 14.30 h na trávniku Norwichu.

Queens Park Rangers - Fulham 0:1 (0:1)

Gól: 7. Pogrebňak, ČK: 33. Diakite (QPR)

West Bromwich - Sunderland 4:0 (2:0)

Góly: 3. a 48. Odemwingie, 41. Morrison, 90. Andrews

Wigan - Aston Villa 0:0

Manchester City - Blackburn 3:0 (1:0)

Góly: 30. Balotelli, 52. Aguero, 81. Džeko

Duel Liverpool - Everton odložili pre účasť LFC vo finále Ligového pohára - Carling Cupu.