Chelsea aj Liverpool zaváhali, päť gólov Fulhamu

Záložník Chelsea Ramires.
Záložník Chelsea Ramires. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. jan 2012 o 15:52

Nováčik sa v dueli s londýnskym favoritom vytiahol. Robbie Keane sa vrátil do Premier League dvomi gólmi, Liverpool opäť zaváhal. Záložník Fulhamu Dempsey strelil proti Newcastlu hetrik.

LONDÝN. V prvom sobotňajšom stretnutí 22. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy remizovala Chelsea FC na ihrisku nováčika Norwich City 0:0.

Zverenci trénera Andrého Villasa-Boasa nedokázali využiť svoju prevahu v druhom dejstve a kanonier Fernando Torres nedokázal premeniť niekoľko šancí. Z ihriska predčasne odišiel už v 37. minúte zranený Frank Lampard.

Newcastle viedol na ihrisku Fulhamu 1:0 po prvom polčase, potom však inkasoval päť gólov a napokon podľahol 2:5. V drese domácich sa hetrikom blysol americký útočníkov Clint Dempsey.

Everton remizoval doma s Blackburnom 1:1, slovenský brankár Ján Mucha za domácich nechytal.

Kapitán írskej futbalovej reprezentácie Robbie Keane strelil svoje prvé dva góly v drese Aston Villy, ktorá ho získala na dvojmesačné hosťovanie z Los Angeles Galaxy.

Hostia napokon triumfovali na ihrisku jeho bývalého zamestnávateľa Wolverhampton Wanderers 3:2. Tretí gól pridal Darren Bent, ktorý oslávil svoj 99 presný zásah v Premiership.

Keane najprv v 52. minúte vyrovnal na 2:2 a gól do siete klubu, kde odštartoval kariéru ani neoslávil. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho sa írsky útočník postaral o plný bodový zisk Aston Villy.

West Bromwich Albion ukončil takmer tridsaťročné čakanie na víťazstvo na pôde Stoke City, keď v sobotu triumfoval najtesnejším rozdielom 2:1 v zápase 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

Naposledy sa im to podarilo v septembri 1982. Zároveň sa im tým podarilo prerušiť sériu troch prehier v rade. Vďaka trom bodom sa West Bromwich posunul v tabuľke na 15. priečku.

Nedarilo sa hráčom Liverpoolu, ktorí prehrali na ihrisku Boltonu 1:3. V drese "The Reds" odohral celý zápas slovenský reprezentačný Martin Škrtel.

FC Fulham - Newcastle United 5:2 (0:1)

Góly: 59., 62. a 89. Dempsey, 52. Murphy (z 11 m), 68. Zamora (z 11 m) - 43. Guthrie, 85. Ben Arfa, 25.692 divákov

Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 2:3 (2:1)

Góly: 21. Kightly, 31. Edwards - 11. Bent (z 11 m), 51. a 84. Keane, ČK: 75. Henry (Wolver.), 27.084 divákov

Queens Park Rangers - Wigan Athletic 3:1 (2:0)

Góly: 33. Helguson (z 11 m), 45. Buzsaky, 81. Smith - 66. Rodallega, 16.002 divákov

Stoke City - West Bromwich Albion 1:2 (0:1)

Góly: 86. Jerome - 35. Morrison, 90.+1 Dorrans, 26.865 divákov

Sunderland - Swansea 2:0 (1:0)

Góly: 14. Sessegnon, 85. Gardner, 36.904 divákov

Bolton Wanderers - Liverpool FC 3:1 (2:1)

Góly: 4. Davies, 29. Reo-Coker, 50. Steinsson - 37. Bellamy, 26.854 divákov.