Futbalisti Atletica Madrid.
Futbalisti Atletica Madrid. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. mar 2014 o 13:54

Bol to veľmi náročný zápas, Atlético je v domácom prostredí silné. Hrali dosť agresívne, čo nie je náš štýl, povedal tréner Realu.

MADRID. Druhý zápas nedele ponúkol šláger a derby madridských Atletica a Realu, resp. súboj prvého s druhým tímom ligy.

Líder Real v ňom remizoval na štadióne Vicente Calderona 2:2. Na čele La Ligy má náskok troch bodov na tretie Atletico, druhá je FC Barcelona s bodovou stratou.

Benzema možno z ofsajdu

Skóre derby otvoril hneď na začiatku v 3. minúte francúzsky útočník Karim Benzema z pozície zaváňajúcej ofsajdom, v 28. minúte potom vyrovnal Koke.

Na konci prvého polčasu dostal domácich do vedenia Gabi, v 82. minúte deľbu bodov zariadil Cristiano Ronaldo.

"Bol to veľmi náročný zápas, Atlético je v domácom prostredí silné. Jeho futbalisti však hrali dosť agresívne, čo nie je náš štýl," uviedol taliansky tréner Realu Carlo Ancelotti.

"Po vedúcom góle Karima sme síce bránili 'vysoko', ale nechali sme hrať Atlético a dva razy sme inkasovali. V druhom polčase moji zverenci zabrali a napokon musíme brať aj remízu."

Real ťahá sériu bez prehry

Jeho zverenci neprehrali už 28 súťažných stretnutí v rade, navyše z ostatných osemnástich súťažných duelov majú skvelú bilanciu 16 - 2 - 0.

Hráčom Atlética naopak po fantastickej prvej polovici ročníka akoby dochádzal dych. Zo siedmich ostatných duelov vyhrali iba dva.

"Dnes to bol veľmi otvorený zápas, s príležitosťami na oboch stranách. Som síce sklamaný, že sme neudržali v závere jednogólový náskok, ale zároveň pyšný na mužstvo a na to, čo sme predviedli,“ citoval football-espana.net slová autora druhého gólu Atlética Gabiho.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v záverečnom nedeľňajšom stretnutí nad Almeriou presvedčivo 4:1.

Sumáre - 26. kolo:

FC Villarreal - Betis Sevilla 1:1 (0:0)

Góly: 71. Bruno (z 11 m) - 85. Castro. ČK: 80. Uche (Villarreal)

Atletico Madrid - Real Madrid 2:2 (2:1)

Góly: 28. Koke, 45.+1 Gabi - 3. Benzema, 82. Cristiano Ronaldo, 54.600 divákov

FC Sevilla - Real Sociedad San Sebastian 1:0 (0:0)

Gól: 77. Gameiro, 29.618 divákov

FC Barcelona - Almería 4:1 (2:1)

Góly: 9. Alexis Sánchez, 24. Messi, 83. Puyol, 89. Xavi Hernández - 27. Trujillo

Vallecano - Valencia 1:0 (0:0)

Góly: 61. Larrivey, ČK: 76. Barragán (Valencia) po druhej ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»Atlético remizovalo v zápase o špicu ligy s Realom 2:2, v závere vyrovnal Ronaldo