Správy

U16 – Čierna Hora – Slovensko 0:0, 3:5 p. k.

Slovenská reprezentácia do 16 rokov pred zápasom v rámci turnaja UEFA Development proti Čiernej Hore U16 v Podgorici (4.4.2024). (Zdroj: SFZ, Autor: Filip Trosko)
4. apr 2024 o 13:16

BRATISLAVA (SFZ) – Ani v druhom zápase reprezentácie do 16 rokov na turnaji UEFA Development v Čiernej Hore gól nepadol. Zverenci Martina Žambu po bezgólovej remíze s Izraelom vo štvrtok remizoval rovnakým skóre aj s domácou reprezentáciou. Na rozdiel od prvého vystúpenia však tentoraz na pokutové kopy boli úspešnejší naši reprezentanti.

90 minút riadneho hracieho času v Podgorici gól neprinieslo. Pri rozstrele zo značky pokutového kopu však boli úspešní všetci piati exekútori na slovenskej strane – postupne sa presadili Adam Rajnoha, Šimon Koribský, Maxim Mateáš, Tadeáš Husár aj Martin Jenčuš. Na čiernohorskej strane síce uspeli v prvej, druhej a štvrtej sérii postupne Andjelić, Vukoje a Sekulić, v tretej sérii však Královiča v slovenskej bráne neprekonal Kojičić.

Reprezentačná šestnástka uzavrie svoje vystúpenie v Podgorici na turnaji UEFA Development v nedeľu (7.4.2024 o 10.00 h) v zápase proti lotyšskej reprezentácii do 16 rokov.

HLAS PO ZÁPASE

Martin Žamba (tréner SR16): „Opäť podobný scenár ako v zápase proti Izraelu. Dnes sme si vypracovali veľmi veľa príležitostí, lenže znovu stará známa vec – nedáme a nedáme gól. Súper si v prvom polčase prakticky nevypracoval šancu, po zmene strán jedine po štandardných situáciách. Inak sme mali zápas herne pod kontrolou. V prvom polčase nám chýbala pri gólových príležitostiach väčšia priamočiarosť a ochota doplniť pokutové územie, čo bolo možno spôsobené aj tým, že sme v zostave spravili až deväť zmien. Je to však development turnaj a chceme dať hráčom príležitosť sa ukázať. Po zmene strán sme herne dominovali, vytvorili sme si hlavne pred koncom zápasu dve čisté gólové šance, ktoré sme ale nepremenili. Z hľadiska defenzívy bol náš výkon v poriadku. Chlapcov chcem pochváliť za to, že pokutové kopy zvládli skúsene. Teraz budeme mať pred zápasom s Lotyšskom dva dni odpočinku. Zregenerujeme a nachystáme sa na zápas tak, aby sme už konečne prelomili streleckú smolu a doviedli ho do víťazného konca.“