Fínsko

Fíni podali spoľahlivý výkon, škandinávskemu rivalovi dovolili len jeden gól

Arttu Hyry a Oliwer Kaski počas zápasu Fínsko - Nórsko na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (11)
Arttu Hyry a Oliwer Kaski počas zápasu Fínsko - Nórsko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|13. máj 2024 o 18:39

Hokejisti Fínska dnes zdolali Nórsko na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Nórsko – Fínsko 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 39. Krogdahl (Johannesen) – 7. Kapanen (Kaski), 18. Hyry (Kaski, Innala), 21. Hyry (Jääskä, Innala), 31. Kapanen (Oksanen).

Rozhodcovia: Ch. Holm (Švéd.), HRONSKÝ (SR) – Hynek (ČR), Lundgren (Švéd.), vylúčení: 5:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 16.127 divákov.

Nórsko: Arntzen – Johannesen, Solberg, Engebraten, Krogdahl, Hansen, Kasastul, Hurröd – Thoresen, Trettenes, E. Östrem Salsten – Olsen, Vikingstad, Berg-Paulsen – Brandsegg-Nygard, Vesterheim, Steen – Martinsen, H. Östrem Salsten, Rönnild

Fínsko: Säteri – Lehtonen, Määttä, Kaski, Vittäsmaki, Saarijärvi, Riikola, Mattila – Puustinen, Helenius, Granlund – Puljujärvi, Kapanen, Oksanen – Jääskä, Hyry, Innala – Pakarinen, Björninen, Mäenalanen – Jormakka

PRAHA. Hokejisti Fínska zvíťazili na MS v hokeji 2024 v zápase skupiny A nad Nórskom 4:1.

"Suomi" potvrdili v Prahe rolu favorita, kontrolovali hru počas celého stretnutia a v treťom zápase dosiahli druhý triumf.

Útočníci Arttu Hyry a Oliver Kapanen zaznamenali zhodne po dva góly.

Nóri sa o necelých 24 hodín neskôr stretnú s Dánskom, Fíni si dva dni oddýchnu a vo štvrtok o 16.20 h nastúpia proti Rakúsku.

Fotogaléria zo zápasu Fínsko - Nórsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Nórsko - Fínsko na MS v hokeji 2024

I. tretina:

Nóri nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Zuccarella. Ich severský súper začal od úvodu vo vysokom tempe. Fíni ešte prvú presilovku nevyužili, ale v druhej sa už presadil Kapanen.

Postupne si šance vypracovalo aj Nórsko, no Säteri podržal svoj tím. V 18. minúte "Suomi" zvýšili na 2:0, keď strelu Kaskiho tečoval Hyry.

V závere prvej časti Kasastul nepríjemne narazil do mantinelu, na ľade zostalo veľa krvi a rozhodcovia sa rozhodli, že zvyšných 59 sekúnd sa dohrá po prestávke.

II. tretina:

Hyry v úvode druhej tretiny svojím druhým presným zásahom v stretnutí upravil na trojgólový rozdiel.

V polovici duelu urobil veľkú chybu brankár Arntzen a Kapanen to využil. Nóri skórovali v závere druhej časti, Johannesen vysunul Krogdahla, ktorý prekonal Säteriho.

III. tretina:

Fíni mohli ešte svoj náskok zveľadiť, ale Arntzen viackrát neinkasoval.

Hlasy po zápase

Oliver Kapanen, útočník Fínska, v zápase dva góly: "Bol to ťažký zápas, Nóri majú kvalitný tím. My máme však tiež rýchlych a dobrých hráčov a dokázali sme vyhrať. Cítim sa sebavedomo, hrá sa mi dobre a mám aj šťastie. Zajtra si oddýchneme a potom sa už budeme pripravovať na ďalší duel."

Patrick Thoresen, kapitán Nórska: "Na začiatku sme dostali dva góly, a potom sa nám hralo ťažko proti Fínom. Ak chceme vyhrať a získať nejaké body, nemôžeme toľkokrát inkasovať."

Domov»MS v hokeji 2024»Fíni podali spoľahlivý výkon, škandinávskemu rivalovi dovolili len jeden gól