0:1, 0:1, 1:1
Švédsko na MS v hokeji 2024
Švédsko

Fotogaléria (24)
Marcus Johansson oslavuje gól počas zápasu Kazachstan - Švédsko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|16. máj 2024 o 18:33

Hokejisti Švédska dnes zdolali Kazachstan na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina B

Kazachstan - Švédsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 46. Beketajev (Rymarev, Starčenko) – 11. M. Johansson (Burakovsky, Brodin), 36. L. Johansson (Frödén, Pettersson), 42. Zetterlund (Lundeström)

Rozhodcovia: Fraňo (ČR), Pearce (Kan.) – Briganti (USA), Hofer (Nem.)

Vylúčení: 3:2 na 2 min., navyše Muchametov 5+DKZ za seknutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Diváci: 5378

Kazachstan: Bojarkin (Kudrjavcev) – Metalnikov, Beketajev, Orechov, Danijar (A), Dichanbek, Breus, Koroljov, Gajtamirov – Rymarev, Omirbekov, Starčenko (C) – Michajlis (A), Muchametov, Muratov – Musorov, Šulga, Paňukov – Rachmanov, Bojko, Asetov

Švédsko: Ersson (Gustavsson) – Karlsson (C), Hedman (A), Dahlin, Brodin, Heed, Pettersson, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, Raymond (A) – Burakovsky, Holmberg, M. Johansson – Zetterlund, Lundeström, Sörensen – Frödén, L. Johansson, Grundström – Friberg

/Správu aktualizujeme/

OSTRAVA. Hokejisti Švédska zvíťazili v štvrtkovom zápase "slovenskej" B-skupiny na MS v Ostrave nad Kazachstanom 3:1.

Švédi sú stále jediný tím, ktorý na turnaji nestratil ešte ani bod a kráča za prvým miestom v skupine.

Fotogaléria zo zápasu Kazachstan - Švédsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Ďalší zápas na šampionáte odohrajú Kazachovia v piatok o 16.20 proti Nemecku, Švédsko nastúpi po dni voľna v sobotu o 12.20 proti Lotyšsku.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Kazachstan - Švédsko na MS v hokeji 2024

I. tretina:

Švédi mali celý zápas pod kontrolou, no trápila ich koncovka.

V prvej tretine zasypali severania svojho súpera mnohými strelami, no za brankára Nikitu Bojarkina zapadla len strela Marcusa Johanssona.

II. tretina:

Kazachovia boli v ofenzíve bezzubí, po 40 minútach vyslali na Samuela Erssona len šesť striel.

Tre Kronor poslal do dvojgólového vedenia Linus Johansson.

III. tretina:

V tretej tretine hneď v úvode pridal tretí gól Fabian Zetterlund a Švédov nasmeroval za zaslúženým triumfom.

Ten nezmaril ani Adil Beketajev, keď v 46. minúte skorigoval výsledok.

Hlasy po zápase

Jesper Froden, útočník Švédska: "Dnes tam bolo pár momentov, keď sme mohli zostať trošku dlhšie sústredení. Chceme, aby sa proti nám hralo ťažko, takže musíme zlepšiť defenzívu, hrať múdrejšie s pukom a robiť lepšie rozhodnutia. Ale bola to aj zábava, hrali sme dobre a máme veľa hráčov, ktorí dokážu bodovať."

Batyrlan Muratov, útočník Kazachstanu: "Bolo pekné hrať proti Karlssonovi a Hedmanovi, užili sme si to. Je to pre nás dobré, ale musíme byť pripravení na ďalšie zápasy. Musíme zlepšiť presilovky a premieňať šance."

Domov»MS v hokeji 2024»Kazachstan sa dve tretiny nedostal k ničomu. Švédi však svoj gólostroj nerozbehli