Juraj Slafkovský (20) sa so spoluhráčmi teší z gólu.
Juraj Slafkovský (20) sa so spoluhráčmi teší z gólu. (Autor: Sebastien Gervais)
Oh my Hockey|17. apr 2024 o 05:40

Fehérváryho Washington postúpil do play-off, Tomáš Tatar skóroval.

NEW YORK. 82 zápasov, 20 gólov, 30 asistencií a 50 bodov. Takýmito krásne zaokrúhlenými číslami ukončil Juraj Slafkovský svoj druhý ročník v NHL.

V poslednom zápase jeho Montreal získal do tabuľky posledný bod. Prehral 4:5 po predĺžení s Detroitom.

Slovenský mladík dvakrát bodoval. Najprv v 31. minúte asistoval pri góle Colea Caufielda a potom strelil gól s hodnotou 250 tisíc dolárov.

Presne toľko si totiž podľa zmluvy zarobí ako výkonnostný bonus za 20-gólovú sezónu. Dokázal to v hodine dvanástej, konkrétne v čase 52:46, keď strieľal posledný gól Canadiens v sezóne 2023/24.

Slovenský mladík odohral v tomto dueli 22 minút a 55 sekúnd, pripísal si gól a asistenciu, tri strelecké pokusy, bodyček a blok.

Ak chceli Red Wings udržať postupové nádeje, museli tento zápas vyhrať. Ešte 5 sekúnd pred koncom prehrávali, ale v samom závere vyrovnal Perron. V nájazdoch rozhodol Patrick Kane.

"Červeným krídlam" to však nestačilo. Postup im ušiel, keď Washington zdolal Philadelphiu 2:1 a pri rovnosti bodov rozhodlo, že Capitals vyhrali viac zápasov v základnom hracom čase.

Pri tomto postupovom víťazstve odohral Martin Fehérváry opäť ohromné množstvo času. V ostatných zápasoch, v ktorých Washingtonu išlo o postup, dostal od trénera nebývalú dôveru.

Proti "letcom" strávil na ľade 27 minút a 2 sekundy. Zaknihoval dve plusky, čiže bol pri oboch góloch tímu. Pridal strelecký pokus, dva bodyčeky a päť zblokovaných striel.

Po prvý raz od januára sa Tomášovi Tatarovi podarilo zabodovať v dvoch po sebe idúcich zápasoch.

Skóroval proti Winnipegu. Svoj deviaty gól v sezóne strelil po desaťzápasovej odmlke, keď brankára Hellebuycka prekonal presným švihom. Odohral 12 minút a 37 sekúnd, zaznamenal plusový bod, strelu a dva bodyčeky.

Pospíšilovo Calgary prehralo na ľade favorita z Vancouveru 1:4. Slovák odohral 15 minút a 26 sekúnd, zaknihoval tri strelecké pokusy, tri bloky a menší trest.

Boston - Ottawa 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 53. Zacha (Shattenkirk, Pastrňák) – 31. Smejkal (Brännström), 31. Chychrun (Batherson, B. Tkachuk), 59. Zub

Brankári: Ullmark 17/19 - Forsberg 34/35

Columbus - Carolina 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Del Bel Belluz (Pyyhtiä, Werenski), 6. Werenski (Marčenko, Texier), 20. Malatesta (Olivier), 33. J. Gaudreau (Werenski, Danforth), 41. A. Nylander (Gudbranson, Provorov), 60. Werenski (J. Gaudreau, Olivier) – 8. Kotkaniemi (Comtois, Noesen), 19. Teräväinen (Kotkaniemi, Burns), 31. Teräväinen (Burns)

Brankári: Greaves 38/41 - Martin 19/25

Montreal - Detroit 4:5sn (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Newhook (Gallagher, Mailloux), 27. Gallagher (Armia, Struble), 31. Caufield (Slafkovský, Suzuki), 53. Slafkovský (Hutson, Savard) – 19. Seider (Larkin, Raymond), 31. Veleno (Gostisbehere, Sprong), 44. Sprong, 60. Perron (Gostisbehere), rozh. náj. P. Kane

Brankári: Primeau 36/40 - Reimer 29/33

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 22 minút a 55 sekúnd, pripísal si gól a asistenciu, tri strelecké pokusy, bodyček a blok/

Philadelphia - Washington 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 33. Couturier (Zamula, Farabee) – 19. Ovečkin (McIlrath, Oshie), 57. Oshie (Dowd)

Brankári: Ersson 16/17 - Lindgren 27/28

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 27 minút a 2 sekundy, zaknihoval dve plusky, strelecký pokus, dva bodyčeky a päť zblokovaných striel/

Florida - Toronto 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)

Góly: 21. Verhaeghe (Bennett, M. Tkachuk), 31. Bennett (Forsling, M. Tkachuk), 31. Reinhart (Barkov, Mikkola), 34. Montour (Barkov, Tarasenko), 58. Reinhart (Luostarinen) – 4. Marner (Rielly, W. Nylander), 12. Gregor

Brankári: Stolarz 24/26 - Woll 37/41

Winnipeg - Seattle 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 11. Connor (Scheifele, Morrissey), 20. Connor (Morrissey, Scheifele), 23. Ehlers (Toffoli), 52. Toffoli (Ehlers, Pionk) – 19. Tatar (Bellemare), 26. Gourde (R. Evans, B. Tanev), 39. Kartye (Gourde)

Brankári: Hellebuyck 20/23 - Grubauer 20/24

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 12 minút a 37 sekúnd, zaznamenal gól, plusový bod, strelu a dva bodyčeky/

Vancouver - Calgary 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 12. T. Myers (Blueger, E. Lindholm), 14. Höglander (E. Pettersson, Michejev), 22. Joshua (Garland, T. Myers), 56. J. Miller (P. Suter) – 51. Pachal (Kadri, Solovjov)

Brankári: Demko 39/40 - Markström 27/31

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 15 minút a 26 sekúnd, zaknihoval tri strelecké pokusy, tri bloky a menší trest/

Vegas - Chicago 3:1 (0:0, 1:0, 2:1

Góly: 37. McNabb (Hertl, Dorofejev), 48. Amadio, 59. N. Roy (Howden, Eichel) – 57. Dickinson (Bedard, Kurashev)

Brankári: Thompson 23/24 - Mrázek 32/34

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Gól s hodnotou štvrť milióna. Slafkovský skóroval a zarobí si rozprávkovú odmenu