Max Domi (vľavo) a Šimon Nemec v bitke. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. apr 2024 o 06:30

Černák opustil zápas, keď ho puk trafil do nohy.

NEW YORK. Na hviezdy sa nesiaha. Také je nepísané, no rokmi overené pravidlo v NHL, ktoré si na vlastnej koži vyskúšal v noci na piatok Šimon Nemec.

Slovenský obranca odohral zápas proti Torontu. V jednom momente zahral tvrdšie proti najlepšiemu strelcovi NHL Austonovi Matthewsovi a odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

Pomstiteľom bol Max Domi. Ten si vzal Nemca okamžite "do parády" pred bránkou Devils. Z tribúny sa na to pozeral jeho otec Tie, legendárny bitkár. Išlo o prvú bitku Nemca v NHL.

Hoci Matthews strelil 67. gól v sezóne, z víťazstva sa napokon radovalo New Jersey ako outsider stretnutia. V prestrelke strelili o gól viac a vyhrali 6:5.

Nemec odohral len 12 minút a 51 sekúnd, najmenej v doterajšej kariére, čo bolo spôsobené najmä bitkou, po ktorej si odsedel päť minút na trestnej lavici. Ďalšie dve pridal v rámci menšieho testu. V zápase rozdal dva bodyčeky.

V noci nebodoval žiaden zo Slovákov, hoci nastúpil aj Juraj Slafkovský, povzbudený hetrikom z posledného zápasu.

Pri prehre 2:3 po predĺžení s New Yorkom Islanders strávil na ľade 17 minút a 33 sekúnd, zaknihoval mínusku, bodyček, tri bloky a dve trestné minúty.

Najvyšší ice-time mal spomedzi Slovákov Martin Fehérváry. Zadák Washingtonu odohral pri výhre 4:2 nad Buffalom 20 minút a 38 sekúnd, pripísal si mínusku, tri bodyčeky a dva bloky.

Jeho Caps však touto prehrou prišli o pozíciu divokej karty. Tú si uchmatol Pittsburgh výhrou po predĺžení nad Detroitom, ktorý sa zas bodovo dotiahol na Washington. Bitka o poslednú postupovú pozíciu teda pokračuje, aktuálne ju držia Penguins s jednobodovým náskokom pred Washingtonom, Detroitom a Philadelphiou.

Erik Černák odohral nezvyčajne málo, len 15 minút. V druhom dejstve zápasu proti Senators musel odstúpiť, keď zablokoval strelu nohou, ale potom sa do diania vrátil.

Zaznamenal dve mínusky, štyri bodyčeky a dva bloky. Bolts prehrali proti Ottawe 2:3 po samostatných nájazdoch.

Los Angeles Kings zvíťazili v dôležitom zápase nad Calgary 4:1. Martin Pospíšil odohral 14 minút a 51 sekúnd, vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky.

Seattle doma prehral so San Jose 1:3, na súpiske domácich opäť chýbal Tomáš Tatar.

V bránke Sharks žiaril Devin Cooley, ktorý zlikvidoval 49 striel a vychytal druhé víťazstvo vo svojom štvrtom štarte v NHL.

NHL - základná časť - 12. apríl:

Buffalo - Washington 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 19. Benson (J. Skinner, Krebs), 33. Tuch (Jokiharju, T. Thompson), 50. Quinn (Clifton, Greenway), 58. Cozens (Greenway, Jokiharju) – 35. McMichael (Pacioretty, Carlson), 59. Wilson (Carlson, Ovečkin)

Brankári: Luukkonen 22/24 - Lindgren 13/16

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 38 sekúnd, pripísal si mínusku, tri bodyčeky a dva bloky/

Florida - Columbus 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. M. Tkachuk (Ekman-Larsson, Cousins), 38. Rodrigues (Lundell, Luostarinen), 40. Reinhart (Barkov, Ekman-Larsson), 58. Tarasenko (Forsling, Reinhart)

Brankári: Bobrovskij 25/25 - Greaves 42/46

NY Rangers - Philadelphia 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 19. Panarin (Fox, Zibanejad) – 5. York (Konecny), 24. Brink (Poehling), 40. Konecny (Poehling), 46. N. Cates (Couturier, Sanheim)

Brankári: Quick 23/27 - Ersson 24/25

Pittsburgh - Detroit 6:5pp (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 3. D. O'Connor (Rust, Crosby), 16. Letang (Bunting, Rakell), 28. Crosby (Rust, R. Smith), 33. Rust (R. Smith), 44. Carter, 62. E. Karlsson (Crosby, Rakell) – 4. Raymond (DeBrincat), 20. Raymond (DeBrincat, Larkin), 40. Petry (Seider, Sprong), 53. Larkin (Raymond, Compher), 55. Raymond (Larkin, DeBrincat)

Brankári: Nedeljkovic 25/30 - Lyon 21/27

Tampa Bay - Ottawa 2:3sn (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Sheary (Kučerov, Point), 13. Point (Kučerov, Sheary) – 9. B. Tkachuk (Chychrun), 43. Batherson (B. Tkachuk, Chabot), rozh. náj. B. Tkachuk

Brankári: Tomkins 25/27 - Forsberg 24/26

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 15 minút a sekundu, zaznamenal dve mínusky, štyri bodyčeky a dva bloky/

Toronto - New Jersey 5:6 (2:3, 2:1, 1:2)

Góly: 1. Tavares (Marner), 7. Matthews (Domi, Brodie), 28. Matthews (Domi, Bertuzzi), 30. Kämpf (Dewar), 56. Tavares (Rielly, Marner) – 1. Haula, 8. N. Foote, 13. Meier (Bratt, L. Hughes), 40. Meier (Hischier), 52. Bratt (L. Hughes, Meier), 59. Bratt

Brankári: Samsonov 14/20 - Allen 27/32

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 12 minút a 51 sekúnd, odsedel si sedem trestných minút a rozdal dva bodyčeky/

NY Islanders - Montreal 3:2pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 26. Engvall (Pelech, Reilly), 47. Cizikas (Pelech, Pulock), 62. Palmieri (Nelson) – 18. Harris (Caufield, Suzuki), 44. Caufield (Kovacevic, Matheson)

Brankári: Varlamov 12/14 - Montembeault 28/31

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 33 sekúnd, zaknihoval mínusku, bodyček, tri bloky a dve trestné minúty/

Dallas - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Ehlers, 30. D. Gustafsson (Samberg, Appleton), 58. Scheifele (Connor, Appleton)

Brankári: Oettinger 21/23 - Brossoit 24/24

Seattle - San Jose 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 10. Dumoulin (Eberle) – 9. Kunin (Thrun, Kostin), 35. Burroughs (Eklund), 36. Zetterlund (Granlund, Eklund)

Brankári: Daccord 20/23 - Cooley 49/50

Los Angeles - Calgary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1

Góly: 7. Fiala (Kopitar, Kempe), 21. Arvidsson (Danault, Moore), 28. A. Thomas (M. Roy), 57. Arvidsson (Kopitar, Doughty) – 49. Huberdeau (Miromanov, Zary)

Brankári: Talbot 23/24 - Markström 26/29

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 14 minút a 51 sekúnd, vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky/