Banská Bystrica si doma poradila s Košicami, rozhodla gólom v nadstavenom čase

Fotogaléria (12)
Gólová radosť hráčov Banskej Bystrice počas 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy vo futbale MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice (Autor: TASR)
TASR|3. máj 2024 o 19:27

Triumf Banskobystričanov zariadil Róbert Polievka.

Niké liga - skupina o udržanie sa, 8. kolo

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 2:1 (1:1)

Góly: 24. Hanes, 90.+1 Polievka – 2. Medved. Rozhodovali: Dzivjak – Štrbo, Roszbeck, ŽK: Figueiredo (Košice)

Diváci: 1497

Banská Bystrica: Hruška – Klimpl, Hlinka, Willwéber (71. Mensah) – Richtárech (72. B. Ľupták) – Pišoja, Považanec (77. Migaľa), Marquinho – Veselovský (60. Polievka), Rymarenko, Hanes (72. Slebodník)

Košice: Figueiredo – Kružliak, Gorosito, Innocenti – Fabiš, Gallovič, Qose (69. Greššák), Davis – Medved (46. Obounet) , Faško, Moha (79. Jones)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vyhrali v piatkovom zápase 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o udržanie sa nad FC Košice 2:1.

V nadstavenom čase o tom rozhodol uzdravený Róbert Polievka. Banská Bystrica si upevnila siedmu priečku, Košice sú predposledné.

Fotogaléria zo zápasu Banská Bystrica - Košice (nadstavba Niké ligy - 8. kolo)

Polievka sa vrátil na trávnik po piatich kolách pauzy. Za tím spod Urpína nemohli pre zdravotné problémy nastúpiť Depetris a Záhumenský.

Východniari prehrali štvrtý duel z uplynulých piatich a navyše sa im zranil Medved, keď pre bolesti chrbtice musel cez prestávku striedať.

Hostia išli do vedenia už po necelých 90 sekundách, keď sa na vzdialenejšej žrdi presadil šmýkačkou rýchly Medved.

Domáci odpovedali v 24. minúte, chybu hostí využil hlavou z hranice päťky Hanes.

Napokon duel rozhodol striedajúci Polievka, ktorý nastúpil po hodine hry a v nadstavenom čase úspešne doviedol do konca svoj prienik stredom ihriska.