Slovenská biatlonistka Ema Kapustová.
Slovenská biatlonistka Ema Kapustová. (Autor: Igor Stančík / Slovenský biatlon)
Miloslav Šebela|28. feb 2024 o 17:05

Slovenská biatlonistka obsadila 15. priečku.

BRATISLAVA. V streľbe sa jej skutočne vyrovná máloktorá biatlonistka. V prvých dvoch štartoch na svetovom šampionáte juniorov trafila Ema Kapustová všetkých 30 terčov. Aj vďaka skvelej streľbe si vo vytrvalostných pretekoch vybojovala striebornú medailu.

Rýchlostné preteky v stredu jej však nevyšli.

Nepodržala ju ani streľba. S dvomi chybami dobehla na 15. priečke.

Úspešná juniorka mala problémy v príprave pred samotnou súťažou. Nedarilo sa jej pri nástrele a následne bola v zhone. Nedokázala sa ani mentálne naladiť na súťažný štart.

Chybu na stojke ľutovala

„Tento deň by som najradšej vyškrtla. Už na nástrele som strávila večnosť. Mieridlá sa mi neposúvali tak, ako sa mali. Bola som tam veľmi dlho to,“ opisovala Kapustová prípravu pred štartom pre portál slovenskybiatlon.sk.

„Potom to bolo celé v zhone a nestihla som sa pripraviť na preteky. A potom na trati mi to chýbalo. Najmä v takejto konkurencii. Nevedela som sa na tie preteky tak upokojiť, aj tie streľby boli preto také. Škoda chyby na stojke, pretože tú som si mohla odpustiť. Na dnešok by som najradšej zabudla,“ doplnila.

Na trati bojovala, no dosiahla desiaty bežecký čas. Od pódiovej priečky ju delilo 75 sekúnd.

Kapustová si síce neudržala stopercentnú úspešnosť na šampionáte v Otepää, no i pri 95 percentách patrí medzi najlepšie biatlonistky.

Titul získala Švédka

Titul si vybojovala 21-ročná Švédka Sara Anderssonová, ktorá v tejto sezóne už štartuje vo Svetovom pohári a pravidelne sa umiestňuje na bodovaných priečkach.

Príjemne prekvapila Alžbeta Garguláková, ktorá s jednou chybou finišovala na 35. mieste.

„Snažila som sa nestresovať. Hovorila som si: Musím sa sústrediť na streľbu. Nesmiem ju pokaziť,“ hovorila Garguláková.

Sára Pacerová obsadila 38. miesto a Kristína Makovínyová finišovala na 39. mieste.

Na svetovom šampionáte juniori nesúťažia v stíhacích pretekoch. Najlepších šesťdesiat zo šprintu postúpilo do pretekov s hromadným štartom, ktoré sa budú konať vo štvrtok 29. februára.

Tu bude mať znovu šancu na dobrý výsledok Kapustová, pretože sa budú strieľať štyri položky.

„Nový deň, nové preteky. Z tohto sa poučím a budem bojovať znova. Dúfam, že to bude lepšie,“ dodala Kapustová.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Najradšej by som tento deň vyškrtla, reagovala Kapustová po šprinte