Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zahodili šance i postup

Sportnet|Publikované 26. mar 2007 o 00:00

Banskobystrické hádzanárky prehrali aj­v odvete Challenge cupu doma s Nišom o tri góly, do finále idú Srbky.

BANSKÁ BYSTRICA. Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica si trúfali dohnať trojgólovú stratu z Niša a postúpiť medzi štyri najlepšie tímy súťaže. Nádej živili do piatej minúty, keď mali dvojgólový náskok.

Srbky potom začali nekompromisne trestať aj najmenšie chybičky a hlavne Popovičová bola neudržateľná. Štyrmi gólmi za osem minút otočila výsledok. V bráne Nišu veľmi dobre chytala Irina Gončarovová, po jej zákrokoch domáce hádzanárky strácali pôdu pod nohami.

,,Zápas bol veľmi ťažký. Pripravili sme sa na kontry a darilo sa nám ich ubrániť. Úvod sme síce nezachytili, ale potom spoluhráčky zabrali, pomohli mi v obrane a vydreli sme víťazstvo,“ povedala Gončarovová.

Brankárka Nišu dostala nečakanú pomoc, keď s ňou hrali žrde oboch bránok v hale. Šesťkrát sa lopta zastavila na konštrukcii, najviac mrzeli dve tyče z trestných hodov Szabovej v úvode druhého polčasu.

,,Boli sme prispané, zahodili sme neskutočné množstvo šancí. Len v prvom polčase trinásť. Psychicky nás ubíjalo, keď sme sa vo vyložených pozíciách nevedeli presadiť. Na famóznu Gončarovovú sme nenašli recept. Bojovali sme, ale samy sme sa ničili nepresnosťami. Navyše máme za sebou náročný program a zdravotné problémy. Ešte v utorok som ležala na infúziách,“ povedala Szabová.


B. Bystrica – NIš 22:25

(10:13), góly: Tobiášová 8, Kollárová 4, Szabová 3, Vidiečanová a Hajíčková po 2, Krnáčová, Štetáková a Bencsövá po 1 - Popovičová 8/1, Kaliničenková 7, Kresojová 4, Roganová 3, Mičičová 2, Stefanovičová 1. Rozhodovali Gusevová a Vartaňanová (obe Rus.), vylúčené 1:5, pok. hody 2/0 - 1/1, 800 divákov, prvý zápas 27:30, do semifinále postúpil Niš.


Hlasy trénerov

Vladimír Danove, B. Bystrica: ,,Hádzaná sa hrá na góly, viac ich dal súper a preto vyhral. Zahodili sme neuveriteľné množstvo gólových príležitostí, čo poznačilo priebeh. Zápas pokazil celé naše účinkovanie v pohári. Okrem brankárky Ivánkovej podali všetky hráčky slabý výkon.“

Svetislav Jovanovič, Niš: ,,V odvete sme zvíťazili zásluhou výbornej obrany a brankárky.“

Súvisiace články