Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

WHIL - Prvá prehra Michaloviec

SITA|Publikované 14. apr 2007 o 19:16

BRATISLAVA 14. apríla (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slávia Partizánske - Start Slokov Veslí nad Moravou 12:19 (8:9)

Najviac gólov: Antalová 4, Bezeková 3 - Handlová 6, Fleková 5, Fialeková a Tomečková po 2

Pok. hody: 6/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 6, ČK: 45. Tomečková (Veselí) za faul, rozhodovali: Andorka a Hucker (Maď.), 150 divákov

Zápas sa vyznačoval ohromnou bojovnosťou z oboch strán. O výsledku rozhodlo viac technických chýb a nepremenených šancí zo strany domáceho Partizánskeho. Hosťujúce hráčky to využili a zápas napokon doviedli do víťazného konca.

HK Slovan Duslo Šaľa - Casta Sokol Písek 33:25 (22:10)

Najviac gólov: Weibelová 8/3, Jakubisová-Fábryová 6, Šalatová 5/3 - I. Luzumová 9/3, Keclíková 6/2, Martenková 4

Pok. hody: 6/6 - 6/5, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Rudinský, Mandák (obaja SR), 250 divákov

Po vyrovnanom začiatku sa postupne domáce presadili bez väčších problémov a polčas vyhrali s 12-gólovým náskokom. Tréner Šale nechal hrať v druhom polčase aj hráčky z lavičky a Písek už len dotiahol na rozdiel konečných 8 bodov.

SHK ZFP Kunovice - HK Štart Trenčín 22:30 (12:14)

Najviac gólov: Huráňová 5, Martinková 9 - Uhliarová 9, Bahýlová 6

Pok. hody: 1/1 - 3/3, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Kohout, Padevět (obaja ČR), 120 divákov

Po vcelku vyrovnanom prvom polčase sa hosťujúce družstvo v ďalšom priebehu stretnutia dostalo do výrazného vedenia. Záver zápasu Trenčanky už len s prehľadom kontrolovali a zápas doviedli do víťazného konca.

HC Zlín - ŠKP HK Banská Bystrica 22:31 (10:16)

Najviac gólov: Budayová 11 - Szabová 8, Tobiašová, Vidiečanová, Kollárová 6

Pok. hody: 4/3 - 4/2, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Radová - Trunečková, 124 divákov

Stretnutie sa od začiatku vyvíjalo jednoznačne v prospech favorizovaných hostiek, ktoré už v 9. minúte viedli 5:2 a v závere prvého polčasu upravili už na 16:9. Domáce stihli len znížiť. V druhom polčase bola rozhodujúca šnúra siedmich gólov hostiek a stretnutie sa už len dohrávalo.

DHK Zora Olomouc - ŠKP Štart Bratislava 27:23 (16:11)

Najviac gólov: Stuchlová 6, Šašková 5, Dostálová 5, Hejtmánková 5/2 - Vachová 9/3, Kusendová 4/2

Pok. hody: 5/3 - 5/5, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Dostál, Halada (obaja ČR), 200 divákov

Hosťujúce družstvo bolo v prvých pätnástich minútach lepším celkom a až do stavu 7:4 si udržiavalo vedenie. Potom však domáce šnúrou 8 gólov otočili na 12:7 a svoje vedenie si hráčky Olomouca kontrolovali až do konca zápasu.

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 29:22 (14:11)

Najviac gólov: Zachová 9/2, Štolfová, Jonášová a Janečková po 4 - Hricíková 5, A. Tóthová 5/1, Školková 5/1

Pok. hody: 2/2 - 5/2, vylúčené: 1 - 3, ČK: Adamková (Slavia) za hrubý faul, rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR), 100 divákov

V dramatickom stretnutí rozhodli vstupy Slavie do oboch polčasov a výborný výkon brankárky Selicharovej. Súperky sa na seba pripravovali, Slavia v Michalovciach v jeseni prehrala až v poslednej sekunde a teraz chcela už istému víťazovi WHIL prehru vrátiť. Michalovce našli v tejto sezóne premožiteľa až v 21. stretnutí vo WHIL.